Energa Basket Liga Kobiet: zaległe mecz - gościnni gospodarze

Dodano: 20.01.2021, 20:53

W dwóch zaległych meczach 12. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, wygrywały zespoły przyjezdne - CCC Polkowice pokonało "Pszczółkę", a beniaminek z Sosnowca wygrał we Wrocławiu. W obu spotkaniach dosyć mocno wyróżniały się zawodniczki zagraniczne.

35 punktów Sydney Wallace oraz 15 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst Jessicy January, w bardzo dużym stopniu przyczyniło się do drugiej w tym sezonie wygranej beniaminka z Sosnowca nad Ślęzą Wrocław. Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, jednak jeszcze przed dłuższą przerwą gospodynie wyszły na prowadzenie (47:45). Po zmianie stron gra się wyrównała, a w ostatniej kwarcie dosyć często zmieniało się prowadzenie. Od stanu po 81 na minutę i 35 sekund przed końcową syreną, dużo bardziej skuteczniejsze były koszykarki Zagłębia i ostatecznie wygrały bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o fazę play-off.

W drugim zaległym meczu 12. Kolejki po słabej pierwszej kwarcie, CCC Polkowice wzięło się do roboty i odrobiły ponad 10 – punktowe straty jeszcze przed dłuższą przerwą. Po zmianie stron minimalną przewagę miało CCC, jednak “Pszczółka” walczyła jak tylko mogła. Niestety seria (8:0) drużyny trenera Karola Kowalewskiego odegrała dość dużą rolę w tym fragmencie gry i pozwoliła na złapanie oddechu dla przyjezdnych. W ostatniej kwarcie skuteczna Aaryn Ellenberg-Wiley oraz Keisha Hampton, “zadbały” o to aby nic złego w tym spotkaniu dla “Pomarańczowych” już się nie wydarzyło.

Ślęza Wrocław - CTL Zagłębie Sosnowiec 84:88 (16:25, 31:20, 16:21, 21:22)

Wrocław: Sutton 26 (10zb), Jones 24, Tyszkiewicz 11, Didasova 9, Dedić 6, Dobrowolska 4, Jakubiuk 3, Puter 1
Sosnowiec: Wallace 35, January 19, Jasiulewicz 8, Jarosz 7, Czyżewska 7, Jasnowska 5, Vucković 4, Stasiuk 1

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – CCC Polkowice 79:89 (27:17, 16:26, 21:26, 15:20)

Lublin: Bertsch 22, O'Neill 20, Milazzo 11, Fassina 8, Pavel 7 (10zb), Niedźwiedzka 7, Poboży 2, Kośla 2
Polkowice: Ellenberg-Wiley 22, Gajda 16, Hampton 13, Telenga 10, Kantzy 6, Gertchen 5

1 VBW Arka Gdynia (m, pp)
28 14 14 - 0 8 - 0 6 - 0 1290 - 899 +391
2 CCC Polkowice 27 14 13 - 1 8 - 0 5 - 1 1235 - 866 +369
3 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 23 14 9 - 5 5 - 2 4 - 3 1109 - 1033 +76
4 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 22 13 9 - 4 6 - 1 3 - 3 1063 - 942 +121
5 KS Basket 25 Bydgoszcz 21 12 9 - 3 5 - 1 4 - 2 940 - 847 +93
6 Enea AZS Poznań 21 14 7 - 7 5 - 2 2 - 5 1026 - 1012 +14