EuroCup: Gorzowski AZS przegrywa z KP Brno, Valencia i Reyer gromią rywali

Dodano: 19.01.2021, 21:09

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. po słabym meczu niespodziewanie przegrał z KP Brno, mimo 24 punktów Walker-Kimbrough. Swoje mecze wysoko wygrywały Valencia, Reyer Venezia czy też Carolo Basket już z wracającą po kontuzji Yvonne Turner.

Grupa A (Gyor):
Drużyna z Gyor po fatalnym początku trzeciej kwarty (1:12), przegrała z tureckim Kayseri. Co ważne w pierwszej połowie, gra była wyrównana – a w 20 minucie na prowadzeniu (40:38) były gospodynie. W węgierskim zespole prym wiodły Beatrice Mompremier (19 punktów, 14 zbiórek) oraz Brianna Kiesel (23 punkty). Po drugiej stronie 28 „oczek” było dziełem Tyasha Harris, a 24 punkty rzuciła Kalani Brown.

Bardzo dobra gra Sary Krnjic (21 punktów, 7/10 z gry) oraz Agnes Studer (17 punktów, 8/12 z gry oraz 9 zbiórek), dała wysoką wygraną nad debiutującym w EuroCup ukraińskim BC Prometey. Oba zespoły już w pierwszych 20 minutach grały bardzo ofensywnie, co dało wynik (60:59). W zespole gości najwięcej punktów rzuciła Keshunan James (21), a 19 „oczek” było dziełem Bernice Mosby. Prawie 30 minut na parkiecie spędziła Oksana Mollova, która zapisała na swoim koncie 15 punktów. Zespół z Szekszardu ogromną przewagę miał pod tablicami, gdzie prym wiodły Krnjic, Goree oraz Studer.

72:86 Uni Gyor - Kayseri (Kiesel 23 - Mompremier 19pkt, 14zb)
106:80 KSC Szekszard - BC Prometey (Krnjic 21 - James 21)

- KSC Szekszard (Węgry)
- Kayseri (Turcja)
- UNI Gyor (Węgry)
- Prometey (Ukraina)

Grupa B (Ankara):
Izraelska Ramla w swoim drugim sezonie po powrocie na europejskie parkiety, chce zaś dość daleko – i śmiało można patrząc na skład w to uwierzyć. W meczu z drużyną z Miszkolca, 24 „oczka” rzuciła Tiffany Mitchell, a 20 punktów i 10 zbiórek uzbierała Betnijah Laney. Nie można także zapominać o weterance parkietów i doskonale znanej Dewanna Bonner (16 punktów i 8 zbiórek), która z powodzeniem radziła sobie pod tablicami z Chanel Mokango (8 punktów, 6 zbiórek).

61:80 DVTK Miskolc – Ramla (Hayes 22pkt, 12zb - Mitchell 24)

- Neve David Ramla (Izrael)
- DVTK Miskolc (Węgry)
- Ormanspor (Turcja)

Grupa C (Hatay):
W tureckim pojedynku, wyraźną przewagę od samego początku miały gospodynie „bańki”. Po 30 minutach na tablicy wyników było już (61:37) i praktycznie… było po meczu. Bardzo dobrze w szeregach drużyny z Hatay wypadła Alexis Prince (24 punkty, 18 zbiórek) oraz Jordin Canada (17 punktów, 7 zbiórek).

79:53 Hatay BB - Adana Basketbol (Prince 24pkt, 18zb - Wallace 14)
78:61 Sparta&k M.R. Vidnoje - VBW CEKK Cegled (Ignatova 17 - Bozoki 16)

- Hatay BB (Turcja)
- Spartak Moskwa (Rosja)
- VBW CEKK Cegled (Węgry)
- Adana Basketbol (Turcja)

Grupa D (Brno):
Grający w 6 – osobowym składzie turecki Elazig, po skutecznej ostatniej kwarcie (20:13) pokonał MBA. Pełne 40 minut na parkiecie spędziły doświadczone - Emma Cannon (25 punktów, 15 zbiórek), Jelena Dubljevic (18 punktów, 10 zbiórek) oraz Kelsey Mitchell (25 punktów). U rywalek, które grają wyłącznie w zestawieniu rodzimych koszykarek, zabrakło przede wszystkim doświadczenia.

Nie tak miało być, mogą powiedzieć w zespole z Gorzowa Wlkp. po porażce z KP Brno. Medalista EBLK bardzo słabo rozpoczął spotkanie i przegrywał nawet (6:21), odrabianie strat trwało do do zakończenia pierwszej połowy i prawie zakończyło się 100% sukcesem (34:36). Gdy wydawało się, że gorzowski AZS po zmianie stron złapie właściwy rytm – to ponowie w rolach głównych wystąpiły rywali. KP trafieniami z łatwych pozycji budowało kolejną przewagę, którą w 32 minucie drużynie trenera Dariusza Maciejewskiego udało się zniwelować. AZS był nawet na prowadzeniu, jednak kolejne złe decyzje i nerwowość w grze dały sensacyjną wygraną gospodyń. Shatori Walker-Kimbrough rzuciła 24 punkty i dosyć często przywracała swój zespół do gry, jednak w decydujących momentach również się myliła. U rywalek po 17 „oczek” uzbierały Renata Brezinova oraz Teniya Page.

74:85 MBA Moskwa - Elazig Il Ozel Idare (Stolyar 12 - Cannon 25pkt, 18zb)
70:72 (13:26, 21:10, 20:20, 16:16) InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. - KP Brno

Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 24, Hristova 15, Green 11 (14zb), Gustafson 11, Owczarzak 4, Dźwigalska 3, Kaczmarczyk 2
Brno: Page 17, Brezinova 17 (10zb), Potter 12, Kopecka 10, Dudackova 8, Berankova 3

- Birevim Elazig il Ozel Idare (Turcja)
- KP Brno (Czechy)
- MBA Moskwa (Rosja)
- InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

Grupa E (Landerneau):
53:118 Phantoms Boom - Reyer Venezia (Van Buggenhout 14 - Petronyte 23pkt, 12zb)
69:68 Elfic Fribourg - Bretagne Basket (Konig 22 - Geiselsoder 24)

- Reyer Venezia (Włochy)
- Elfic Fribourg (Szwajcaria)
- Landerneau Bretagne Basket (Francja)
- Phantoms Basket Boom (Belgia)

Grupa F (Valencia):
Yvonne Turner wróciła do gry po ciężkiej kontuzji kolana kilka dni temu, a dzisiaj zdobywając 15 punktów znacznie przyczyniła się do pierwszego zwycięstwa w EuroCup. Beniaminek ligi hiszpańskiej z Teneryfy od samego początku, nie miał nic do powiedzenia z dużo bardziej doświadczonym rywalek.

59:77 Tenerife - Carolo Basket (Fasoula 15 - Bouderra 16)
82:67 Lointek Gernika - La Roche Vendee (Bjorklund 22 - Clarke 15)

- Carolo Basket (Francja)
- Lointek Gernika Bizkaia (Hiszpania)
- La Roche Vendee (Francja)
- CDB Clarinos De La Laguna (Hiszpania)

Grupa G (Sfântu Gheorghe):

Jeden celny rzut wolny Yureny Castellano na 4 sekundy przed zakończeniem meczu, dał jak się okazało końcowy wynik spotkania. Sznsę na doprowadzenie do remisu miała jeszcze Kariata Diaby, jednak przestrzeliła. W zespole z Francji słabo wypadła Sandra Ygueravide, która rzuciła tylko dwa punkty (2/10 z gry).

69:71 ESBVA-LM - Cadi La Seu (Wadoux 15 - Castellano 17)
48:85 Namur - ACS Sepsi (Ogun 12 - Pasic 16)

- Sepsi (Rumunia)
- Cadi La Seu (Hiszpania)
- ESBVA-LM (Francja)
- Namur (Francja)

Grupa H (Valencia):
Problemów z wygraną nie miała hiszpańska Valencia, która różnicą aż 40 punktów odprawiła belgijskie Basket Hama. U gospodyń 19 punktów rzuciła Bec Allen, a po 13 dodały Celeste Trahan-Davis i Laura Gil. Po drugiej stronie 17 punktów i 16 zbiórek było dziełem 20 - letniej Billie Massey.

82:42 Valencia Basket - Basket Hama (Allen 19 - Billie Massey 17pkt, 16zb)
65:50 Saint-Amand Hainaut - Castors Braine (Koné 13 - Mbaka 14)