I liga: Polonia nie zwalnia i gromi kolejnego rywala

Dodano: 17.01.2021, 12:27

SKK Polonia Warszawa gromi swojego kolejnego rywala, który rzuca zaledwie 23 punkty. Wysoko przegrywa łódzki Widzew w Gorzowie Wlkp. oraz dość niespodziewanie Tęcza Leszno w Krakowie.

Grupa A
Skuteczna gra Weroniki Preihs (19 punktów) oraz Kingdi Dzierbickiej i Aleksandry Kaji (po 16 punktów), dało pewną wygraną Uniwersytetu Warszawskiego nad Uniwersytetem Gdańskim. Gospodynie już po 20 minutach prowadziły (41:25), a przewaga po zmianie stron została jeszcze powiększona o osiem „oczek”. W zespole trenera Augustynowicza, zawiodła przede wszystkim skuteczność (33% przy 51% rywalek). Po porażce drużyna z Gdańska zajmuje 4. miejsce w tabeli i ma taki sam bilans jak zespoły z Płocka oraz Olsztyna.

Pogromem zakończył się wyjazd lidera z Warszawy do Sokołowa Podlaskiego, gdzie padł wynik 23:81. Przyjezdne zagrały na 45% skuteczności z gry, przy zaledwie 14% rywalek. Już pierwsza kwarta (7:23) pokazała, kto w tym spotkaniu będzie rozdawał karty. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (12:46), a po zmianie stron nic się nie zmieniło.

Niezwykle skutecznie zagrał MON-POL w meczu z ostatnim w tabeli Aleksandrowem Łódzki, gdzie rzucił ponad „100” punktów. Wszystko jednak dużo lepiej zaczęło się dla przyjezdnych, które po 10 minutach gry prowadziły (27:19). Jednakże już druga kwarta, wygrana przez miejscowe aż (34:10) dała 16 – punktową przewagę. Dominika Paczóska uzbierała double-double w postaci 17 punktów i 10 zbiórek, a 15 „oczek” rzuciła Magdalena Szkop. W zespole gości najskuteczniejsza była Oliwia Trzymkowska – 16 punktów.

47:98 Politechnika Gdańska II - Top Market MKS Pruszków (Jabłońska 11 - Parysek-Bochniak 20)
23:81 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski -SKK Polonia Warszawa (Welenc 8 - Pawłowska 15)
83:59 AZS Uniwersytet Warszawski - AZS Uniwersytet Gdański II (Preihs 19 - Stępień 17)
54:73 SMS PZKosz Łomianki - KKS Olsztyn (Obrodzka 12 - Chełchowska 16)
101:75 Mon-Pol Płock - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (Paczóska 17 - Trzymkowska 16)

Grupa B
W Krakowie nieoczekiwanie… przegrała Tęcza Leszno, która musiała uznać wyższość gospodyń (59:44). Wygrana bardzo młodej drużyny Wisły, była dopiero drugą w obecnym sezonie. Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 10 minutach prowadziły (18:8), jednak w kolejnej kwarcie stroną przeważającą były przyjezdne. O wszystkim jak się okazało zadecydowała druga połowa, podczas której skuteczniej zagrały koszykarki trenera Sumary. 17 punktów oraz 11 zbiórek uzbierała Klaudia Wnorowska, a 13 „oczek” było dziełem Patrycji Rogalskiej. W zespole z Leszna wyróżniła się jedynie Iga Walentowska, która zdobyła 21 punktów (7/24).

19 punktów Wiktorii Stępień, nie uchroniło łódzkiego Widzewa przed dotkliwą porażką w Gorzowie Wlkp. Gospodynie od samego początku były stroną przeważającą, a już po 20 minutach gry prowadziły (43:30). Po zmianie stron, a tym bardziej w ostatniej kwarcie przewaga ta jeszcze bardziej się uwidoczniła. Weronika Dudek uzbierała 17 punktów oraz 8 zbiórek, a 14 „oczek” i 9 zbiórek było dziełem Eweliny Śmiałek.

Po zaciętym i pełnym walki meczu gospodynie z Pabianic, mogły zejść z parkietu z podniesionymi głowami. Jeszcze na minutę i 36 sekund przed zakończeniem, na tablicy wyników było (76:75). W kolejnej akcji pomyliła się Zięmborska, a w odpowiedzi trafiła Dziwińska. Gdy po raz kolejny koszykarki z Poznania (Papiernik) przestrzeliły, a punkty zdobyła Grzelak – bliżej zwycięstwa były miejscowe. Jednakże w samej końcówce po stracie Gali szansę na doprowadzenie do remisu miała jeszcze Woźniak… jednak, także ona chybiła. Wspomniana Magdalena Grzelak rzuciła 25 punktów oraz zebrała 10 piłek, a 16 „oczek” dodała Ewelina Gala.

W derbach Krakowa, po raz drugi lepsza okazała się być Korona. Zwycięstwo jednak zapewnione zostało w ostatniej kwarcie (18:6), gdyż po 30 minutach gry na tablicy wyników było (39:36). Beniaminka „w grze” trzymała głównie Anna Krawiec (15 punktów, 12 zbiórek) oraz Julia Natkaniec (12 punktów). U rywalek natomiast liderką była Małgorzata Zuchora, która w ciągu 30 minut spędzonych na parkiecie zdobyła 17 punktów. Gospodynie ani razu na osiem prób nie trafiły za trzy punkty (5x uczyniły to rywalki).

59:44 Wisła CanPack Kraków - Pompax Tęcza Leszno (Wnorowska 17 - Walentowska 21)
84:54 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - AZS Umed Widzew Łódź (Dudek 17 – Stępień 19)
80:77 Grot TomiQ Pabianice - MUKS Poznań (Grzelak 25 – Woźniak 21)
65:80 Lider Swarzędz - Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie (Żukowska 16 – Pióro 19)
45:54 Contimax MOSiR Bochnia - AZS Politechnika Korona Kraków (Krawiec 15pkt, 12zb – Zuchora 17)