Energa Basket Liga Kobiet: 16. kolejka - VBW Arka wygrywa po raz 14

Dodano: 13.01.2021, 22:35

Tuż przed wyjazdem na mecze rewanżowe w Eurolidze, VBW Arka Gdynia łatwo pokonała Energę Toruń. Gospodynie specjanie nie forsowały tempa, a większą ilość minut dostały zawodniczki rezerwowe. Cały mecz w roli pierwszego szkoleniowca spędziła Emilia Tłumak.

Dobrze, by nie powiedzieć bardzo dobrze - zagrała w pierwszych 20 minutach Energa Toruń w meczu z VBW Arką Gdynia. Szybkie akcje, dobre dzielenie się piłką oraz skuteczne akcje w pierwszych 20 minutach gry, dało wynik (44:36) dla gospodyń. Skuteczne w tym fragmencie były przede wszystkim Aleksandra Pszczolarska oraz Sarah Sagerer (po 9 punktów). W zespole z Gdyni, duża rotacja pozwoliła już w pierwszej połowie na więcej minut m.in. dla Kamili Podgórnej czy też Sonji Greinacher. Gdy wydawało się, że po zmianie stron ponownie przyjezdne mogą zaskoczyć, stało się zupełnie coś odwrotnego. Zespół prowadzony przez Emilię Tłumak, zaczął popełniać proste błędy oraz zatracił skuteczność. Wszystko to wykorzystały rywalki, które raz po raz punktowały. Ponownie na dobrym procencie były rzuty zza linii 6,75 (53% 14/26 przy 22% 5/22 drużyny z Torunia), co dość szybko pozwoliło na osiągnięcie wysokiej przewagi. Dużą przewagę VBW Arka miała także pod tablicami (40:27), gdzie dzieliły i rządziły Laura Svaryte, Sonja Greinacher oraz... Angelika Slamova.

VBW Arka Gdynia - Energa Toruń 94:57 (24:20, 20:16, 26:9, 24:12)

Gdynia: Kunek 18, Podgórna 16, Kastanek 15, Slamova 12, Miskiniene 12 (10zb), Morawiec 8, Greinacher 8, Balintova 5
Toruń: Sagerer 18, Pszczolarska 12, Jackson 11, Zietara 7, Podkańska 6, Burkholder 2, Wieczyńska 1

Pozostałe mecze 16. kolejki:
16.01.2021 13:00 DGT AZS Politechnika Gdańska - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
16.01.2021 18:00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CTL Zagłębie Sosnowiec
16.01.2021 19:00 CCC Polkowice - GTK Gdynia
17.01.2021 18:00 Enea AZS Poznań - 1KS Ślęza Wrocław