I liga: SKK Polonia wygrywa po raz 13

Dodano: 11.01.2021, 14:49

W 13. kolejce na zapleczu ekstraklasy serię porażek przerywa Widzew Łódź, wygrywając aż 70:23 z Wisłą CanPack Kraków. Kolejne zwyciestwa na swoim koncie dopisują liderzy z Warszawy oraz Krakowa.

Grupa A:
22 punkty Agaty Stępień oraz ponad 54% skuteczność z gry, dały wygraną AZS UG nad zespołem z Płocka. Wysoka przewaga to głównie zasługa wysoko (19:8) wygranej drugiej kwarty meczu, po której to gospodynie prowadziły w 20 minucie już (40:28).

W Pruszkowie nic do powiedzenia nie miał Uniwersytet Warszawski, który już po 10 minutach przegrywał (11:26). Gospodynie jeszcze większą przewagę wypracowały po zmianie stron, wygrywając zdecydowanie druga połowę (48:27). Olivia Szumełda-Krzycka rzuciła 17 “oczek”, a 14 dodała Pola Dmochewicz. MKS ogromną przewagę miał pod koszem, gdzie zdominował walkę na tablicach (46-24).

Lider z Warszawy nie zwalnia i wygrywa po raz 13 w obecnym sezonie, tym razem (wysoko – 80:60) z SMS PZKosz Łomianki. Dużą rolę odegrało tutaj doświadczenie Klaudii Sosnowskiej (17 punktów, 7 zbiorek) oraz gra Karoliny Olszewskiej (4 punkty, 8 asyst). W drużynie z Łomianek - 14 punktów było dziełem Klaudii Węcłaś.

Ósmą wygraną w sezonie zapisał na swoim koncie KKS Olsztyn, który wysoko pokonała drugi zespół Politechniki Gdańskiej. KKS po 10 minutach prowadził już (29:14), by w kolejnych minutach ową przewagę sukcesywnie powiększać. 21 punktów i 10 asyst było dziełem Joanny Chełchowskiej, a “oczko” mniej zdobyła Alicja Wawrzyniak. W drużynie z Gdańska 19 punktów zdobyła Aleksandra Olęcka.

13 kolejka
77:58 AZS Uniwersytet Gdański II - Mon-Pol Płock (Stępień 22 - Kotonowicz 13)
80:60 SKK Polonia Warszawa - SMS PZKosz Łomianki (Sosnowska 17 - Węcłaś 14)
95:78 KKS Olsztyn - Politechnika Gdańska II (Chełchowska 21 - Olęcka 19)
52:70 UKS Basket SMS  - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski (Jarząb 22 - Iwaniuk 15)
88:51 Top Market MKS Pruszków - AZS Uniwersytet Warszawski (Szumełda-Krzycka 17 - Preihs 14)

Grupa B:
Dużo walki było w Krakowie, gdzie lider grupy B pokonał (58:53) drugą drużynę z Gorzowa Wlkp. Na minutę i 10 sekund przed końcową syreną na tablicy wyników było (52:51), a kropkę nad “i” postawiła Katarzyna Kocaj akcją 2+1 na 19 sekund przed zakończeniem. Wspomniana Kocaj była najskuteczniejszą zawodniczką Korony, zdobywając 16 punktów oraz 15 razy zbierając piłkę z tablicy.

Wicelider z Poznania pewnie pokonała beniaminka z Bochni, czym jeszcze bardziej umocnił się w tabeli z bilansem (12/1). Aż 91 punktów gospodynie rzuciły na 42% skuteczności, gdzie najskuteczniejsza była Aleksandra Zięmborska - 18 punktów. Weronika Woźniak dodała 15 “oczek”, a 10 punktów i 9 zbiórek było dziełem Elizy Łakomej.

Przełamał się i to jak łódzki Widzew – wygrana (70:23) nad młodą drużyną z Krakowa, nie pozostawiła złudzeń nad różnicą klas obu drużyn. Wisła w żadnej z czterech kwart nie rzuciła 10 punktów (2, 8,7, 6) i zagrała na 15% skuteczności (rywalki 33%). Zespół prowadzony przez Michała Sumarę zanotował aż 31 strat. Liderką Widzewa była Anna Kudelska - 21 punktów.

26 punktów (4x3) Marty Urbaniak nie wystarczyło do zwycięstwa w Lesznie nad Tęczą, która tym samym zanotowała siódmą wygraną w sezonie. Gospodynie na początku ostatniej kwarty, przegrywały (43:45), jednak skuteczna gra pozwoliła wyjść na prowadzenie (57:55) na 4 i pół minuty przed końcową syreną po trafieniu zza linii 6,75 Igi Walentowskiej. W kolejnych akcjach skuteczność pozwoliła utrzymać przewagę i odnieść zwycięstwo.

13 kolejka
58:53 AZS Politechnika Korona Kraków - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. (Kocaj 16 - Kobylińska 13)
91:47 MUKS Poznań - Contimax MOSiR Bochnia (Zięmborska 18 - Krawiec 18)
68:61 Pompax Tęcza Leszno - Lider Swarzędz (Arczewska 18 - Urbaniak 26)
70:23 AZS Umed Widzew Łódź - Wisła CanPack Kraków (Kudelska 21 - Jojczyk 7)
73:53 Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - Grot TomiQ Pabianice (Oses 23 - Danych 16)