Energa Basket Liga Kobiet: zaległe mecz - hit dla VBW Arki, Ślęza przegrywa z Energą

Dodano: 06.01.2021, 20:59

W meczu na szczycie EBLK VBW Arka Gdynia aż 19 razy trafiła za trzy punkty i pewnie (100:85) pokonała osłabione CCC Polkowice. Do niespodzianki doszło natomiast w Toruniu, gdzie Energa pokonała Ślęzę Wrocław i odniosła tym samym drugą wygraną w obecnym sezonie.

Osłabione brakiem Dragany Stanković CCC Polkowice, uległo 85:100 VBW Arce Gdynia w meczu na szczycie Energa Basket Ligi Kobiet. Początkowe minuty należały do gospodyń, które prowadziły już po 120 sekundach (7:0) – by pierwszą kwartę zakończyć wynikiem (24:19). W kolejnych minutach „Pomarańczowe” wzięły się za odrabianie strat, co przyniosło pierwsze prowadzenie (29:28). Taka sytuacja nie trwała długo, gdyż w odpowiedzi celne rzuty za trzy punkty (9  w pierwszej połowie) dały 4 – punktowe prowadzenie po 20 minutach gry (44:40).

Przełomowym momentem była meczu była trzecia kwarta, gdzie VBW Arka raz po raz dziurawiła kosz rywalek zza linii 6,75 i wygrywając tą część spotkania (32:20) zbudowała solidną przewagę – (76:60). W całym spotkaniu VBW Arka trafiła aż 19/27 rzutów zza linii 6,75, przy 9/23 takich trafieniach rywalek.

W drugim zaległy meczu w Toruniu – niespodzianka. Borykająca się od początku sezonu z bardzo dużymi problemami kadrowymi Energa, pokonała Ślęzę Wrocław. Sam początek meczu był wyrównany, jednak już w drugiej kwarcie gospodynie punkt po punkcie budowały przewagę i na dłuższą przerwę schodziły prowadząc (33:27). Po zmianie stron Ślęza próbowała niwelować straty, jednak bezskutecznie. Gdy zza linii 6,75 w 35 minucie trafiła Aleksandra Pszczolarska było (62:51) i stało się jasne, kto zgarnie w tym spotkaniu dwa punkty. Drużyna z Torunia tym meczem wróciła także do swojej starej hali i można śmiało powiedzieć, że „Zaczarowany Spożywczak” po raz kolejny przyniósł szczęście. W zespole z Wrocławia zabrakło jednaj z liderek - Alessi Sutton.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 100:85 (24:19, 20:21, 32:20, 24:25)

Gdynia: Miskiniene 27 (14zb), Kastanek 20, Kunek 20, Balintova 10 (12as), Greinacher 10, Slamova 9, Spanou 4
Polkowice: Ellenberg-Wiley 27, Hampton 24, Gertchen 10, Nacickaite 9, Gajda 8 (11as), Telenga 7

Energa Toruń - Ślęza Wrocław 68:63 (13:15, 20:12, 22:17, 13:19)

Energa: Sagerer 24, Jackson 13, Tłumak 10, Pszczolarska 8, Podkańska 6, Ziętara 5, Grzenkowicz 2
Ślęza: Jones 21, Tyszkiewicz 13, Jakubiuk 10, Dedić 10, Dudasova 5, Dobrowolska 4

1 VBW Arka Gdynia (m, pp)
24 12 12 - 0 7 - 0 5 - 0 1111 - 764 +347
2 CCC Polkowice 21 11 10 - 1 6 - 0 4 - 1 984 - 678 +306
3 KS Basket 25 Bydgoszcz 19 11 8 - 3 5 - 1 3 - 2 855 - 784 +71
4 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 18 10 8 - 2 5 - 1 3 - 1 799 - 684 +115
5 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 18 11 7 - 4 4 - 1 3 - 3 874 - 796 +78
6 Enea AZS Poznań 17 12 5 - 7 3 - 2 2 - 5 877 - 877 0
7 DGT AZS Politechnika Gdańska 17 12 5 - 7 4 - 3 1 - 4 929 - 953 -24