Energa Basket Liga Kobiet: zaległe mecze - wygrane VBW Arki oraz CCC

Dodano: 30.12.2020, 21:16

W zaległym meczach Eenerga Basket Ligi Kobiet, VBW Arka Gdynia pokonała kolejno GTK Gdynię oraz wicemistrza z Bydgoszczy. Zwycięstwem dla CCC Polkowice zakończył się wyjazd do Sosnowca, gdzie "Pomarańczowe" nie dały szans rywalowi.

W rewanżowym i derbowym spotkaniu pomiędzy VBW Arką Gdynia a GTK Gdynia, po raz drugi lepsze były koszykarki Arki. Wygrana 101:56 ani przez chwilę nie była zagrożona, a sam mecz był bardzo ważnym etapem powrotu drużyny na parkiet po przymusowej przerwie związanej z zakażeniami COVID-19. Drużyna trenera Vetry ogromną przewagę wypracowała szczególnie w trzeciej kwarcie, którą wygrała aż (34:8). Alice Kunek rzuciła 21 punktów (6/6 za 3), a Aldona Morawiec dodała 17 „oczek”. Kolejne double-double na swoim koncie zapisała natomiast Laura Miskiniene – 12 punktów, 11 zbiórek. W zespole GTK 15 punktów rzuciła Marta Marcinkowska.

VBW Arka Gdynia - GTK Gdynia 101:56 (24:15, 21:13, 34:8, 22:20)

Gdynia: Kunek 21, Morawiec 17, Spanou 13, Miskiniene 12 (11zb), Balintova 9, Greinacher 8, Rembiszewska 7, Podgórna 6, Slamova 5, Szymkiewicz 3
Gdynia: Marcinkowska 15, Niemojewska 11, Rudzka 10, Żytkowska 8, Bazan 5, Borkowska 4, Płotka 3

Dwa dni po meczu z GTK, VBW Arka pojechała na mecz z wicemistrzem Polski z Bydgoszczy. Tutaj nie było już tak łatwo, gdyż gospodynie ani na moment nie odpuszczały i praktycznie do samego końca były w „grze”. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (35:34), a trzecia kwarta była jeszcze bardziej wyrównana i po celnym rzucie wolnym Edyty Faleńczyk KS Basket 25 prowadził (47:45). W ostatniej kwarcie do remisu po 60 doprowadziła Alice Kunek, która była także główną postacią w kolejnych bardzo szybko upływających sekundach (kolejne trafienie zza linii 6,75 Kunek na 69 sekund przed zakończeniem). W ciągu 40 minut aż 12 razy zmieniało się prowadzenie, a 10 – krotnie notowanie było prowadzenie. Pierwszy mecz w zespole z Bydgoszczy rozegrała Cierra Burdick, a z powodu kontuzji nie wystąpiła Angelika Stankiewicz.

KS Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 64:68 (20:12, 15:22, 14:13, 15:21
)

Bydgoszcz: Jeffery 25, Evans 18, Burdick 16 (10zb), McBride 3, Faleńczyk 2
Gdynia: Kunek 14, Balintova 14, Miskiniene 14 (14zb), Greinacher 10, Spanou 8, Slamova 6, Rembiszewska 2

Drugie zaległe spotkanie w Sosnowcu, nie przyniosło emocji i zakończyło się wysoką wygraną CCC Polkowice. Główna w tym zasługa Keishy Hampton, która uzbierała 26 punktów oraz Dragany Stanković – 19 punktów i 14 zbiórek. Serbka bardzo dobrze radziła sobie także z wysokimi zawodniczki Zagłębia, które rzuciły łącznie „tylko” 17 punktów. W drużynie prowadzonej przez Adama Kubaszczyka, zabrakło punktów Jessicy January (34 minuty, 5 punktów, 1/11 z gry).

CTL Zagłębie Sosnowiec - CCC Polkowice 76:93 (23:23, 22:30, 15:22, 16:18)

Sosnowiec: Wallace 31, Torure 13, Jasnowska 12, Vucković 10, January 5, Jarosz 5
Polkowice: Hampton 26, Stanković 19 (14zb), Nacickaite 14, Ellenberg-Wiley 10, Telenga 9, Gajda 8 (11as), Gertchen 7

1 VBW Arka Gdynia (m, pp)
20 10 10 - 0 5 - 0 5 - 0
926 - 601 +325
2 CCC Polkowice 18 9 9 - 0 5 - 0 4 - 0 820 - 544 +276
3 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 17 10 7 - 3 4 - 1 3 - 2 796 - 711 +85
4 KS Basket 25 Bydgoszcz 17 10 7 - 3 4 - 1 3 - 2 773 - 707 +66
5 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 16 9 7 - 2 5 - 1 2 - 1 721 - 612 +109
6 DGT AZS Politechnika Gdańska 16 11 5 - 6 4 - 2 1 - 4 857 - 875 -18