Sopron Basket wygrywa po raz drugi z Galatasaray

Dodano: 17.12.2020, 19:42

W drugim meczu grupy D Euroligi, Sopron Basket pokonał Galatasaray Stambuł 70:58. Była to druga wygrana gospodyń „bańki” z turecką drużyną w ciągu trzech ostatnich dni.

Pierwsza wyrównana kwarta, nie wskazywana faworyta do zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu. Jednak już drugie 10 minut meczu, dało wyraźny sygnał jakoby to po raz drugi z rzędu góra miałyby być gospodynie. Wygrana kwarta (24:13) dała łącznie 11 – punktowe prowadzenie, którego dość słabo grający Galatasaray nie potrafił zniwelować. Gabby Williams rzuciła dla zespołu mistrza Węgier 16 punktów, a „oczko” mniej dodała doświadczona Zsofia Fegyverneky. Po drugiej stronie najskuteczniejsza była Courtney Williams, która zakończyła mecz z dorobkiem 15 punktów oraz 7 zbiórek.

Galatasaray Stambuł - Sopron Basket 58:70 (12:14, 13:24, 16:18, 17:14)

Stambuł: Williams 15, Bilgic 13, Hollingsworth 12, Russell 9, Steiberga 7, Yalcin 2
Sopron: Williams 16, Fegyverneky 15, Brooks 8, Krajisnik 8, Walker 7, Johnson 7, January 6, Czukur 3

W Salamance, Pradze, Schio oraz Bourges od 18 do 25 stycznia 2021 odbędą się cztery turnieje fazy grupowej Euroligi, które będą także rundą rewanżową.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w sezonie regularnym awansują do ćwierćfinałów, a drużyny z trzecich miejsc nie „awansują” do EuroCup (brak terminów na rozegranie spotkań). Ćwierćfinały (14 oraz 20 marca) mają zostać rozegrane również w „bańkach”. Turniej Final Four odbędzie się w kwietniu.