I liga: Dwie dogrywki w Gdańsku, KKS wygrywa z MON-POL

Dodano: 23.11.2020, 09:00

W 8. kolejce zaplecza ekstraklasy najwięcej emocji było w Gdańsku, gdzie po 50 minutach gry górą były miejscowe. Bardzo dobre spotkanie w zespole Politechniki rozegrała Marta Stawicka, która rzuciła 21 punktów. Z wygranej cieszyć się mogły także koszykarki Korony Kraków, które wygrały z PTK Pabianice i umocniły się tym samym na fotelu lidera w grupie B.

W grupie A najwięcej emocji było w Gdańsku, gdzie Politechnika po dwóch dogrywkach pokonała SMS PZKosz Łomianki 96:86. Do pierwszej dogrywki doprowadziła na 46 sekund przed zakończeniem rzutem zza linii 6,75 Aleksandra Zmierczak (75:75), a w drugich dodatkowych 5 minutach była to Emilia Jabłońska (83:83). W kolejnych dodatkowych minutach seria 9:0, postawiła kropkę nad „i” dając pewną wygraną. 21 „oczek” dla gospodyń rzuciła Marta Stawicka, a po 14 dodały Zuzanna Krupa oraz Emilia Jabłońska. Po drugiej stronie natomiast po 15 punktów rzuciły Zuzanna Rudenko oraz Aleksandra Zając.

Zacięte spotkanie było także w Olsztynie, gdzie KKS wygrał 79:76 z MON-POL Płock, tym samym notując czwartą wygraną w tym sezonie. Na 55 sekund przed zakończeniem był remis po 75, a w kolejnych akcjach celne rzuty wolne Natalii Żukowskiej oraz na 9 sekund przed końcową syreną „trójka” Joanny Markiewicz dała wygraną.

W innym meczu w grupie, SKK Polonia rozgromiła gdański AZS aż 76:53. Przyjezdne były w grze do 20 minuty, gdyż po dłuższej przerwie Polonia pokazała swoją dominację (22:9) i w ostatnich minutach mogła złapać oddech. Duża w tym zasługa Klaudii Sosnowskiej (14 punktów) oraz Martyny Leszczyńskiej (12 punktów).

7. kolejka
79:76 KKS Olsztyn - Mon-Pol Płock (Markiewicz 22 - Kotonowicz 23)
76:53 SKK Polonia Warszawa - AZS Uniwersytet Gdański II (Sosnowska 14 - Stępień 16)
44:69 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki -AZS Uniwersytet Warszawski (Jarząb 12 - Preihs 17)
96:86 Politechnika Gdańska II - SMS PZKosz Łomianki (Stawicka 21 - Rudenko 15)
60:46 Top Market MKS Pruszków - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski (Marciniak 11 - Kuras 14)

10 SMS PZKosz Łomianki 6 5 1 - 4 0 - 2 1 - 2 286 - 396 -110 0.7222

W grupie B nie zwalnia lider czyli Korona Kraków, która tym razem pewnie pokonała zespół z Pabianic 55:42. Miejscowe w każdej kwarcie minimalnie prowadziły, w czym największy udział miała Natalia Popiół zdobywając 24 punkty. W zespole prowadzonym przez Sylwię Wlaźlak, 13 „oczek” rzuciła Aleksandra Dziwińska, a dwa mniej dodała Magdalena Grzelak. Tym razem dosc słabo zagrała Ewelina Gala, która rzuciła tylko 9 punktów (3/14) oraz zebrała 13 piłek.

We własnej hali przegrał natomiast Widzew Łódź, który musiał uznać wyższość MUKS’u Poznań. Przez pierwsze 20 minut MUKS zdecydowanie prowadził i na dłuższa przerwę zszedł z 18 – punktowym prowadzeniem – 39:21. Po zmianie stron gospodynie wzięły się za odrabianie strat i po kolejnych 10 minutach traciły do rywalek zaledwie 6 punktów – (41:47). W ostatnich kwarcie jednak, ponownie góra były przyjezdne i zdecydowanie wygrały nie tylko ostatnią kwartę (20:6) ale także cały mecz. Koszykarki z Łodzi zagrały na bardzo słabej, zaledwie 29% skuteczności za 2 punkty, przy aż 58% rywalek. 20 „oczek” dla drużyny z Wielkopolski rzuciła Weronika Woźniak, a 19 punktów i 11 zbiórek zapisała na swoim koncie Aleksandra Zięmborska. W drużynie Widzewa, 15 punktów uzbierała Natalia Gzinka, a „oczko” mniej dodała Wiktoria Stępień.

7. kolejka
65:56 Pompax Tęcza Leszno - Contimax MOSiR Bochnia (Walentowska 28 - Natkaniec 12)
55:42 AZS Politechnika Korona Kraków - Grot TomiQ Pabianice (Popiół 24 - Dziwińska 13)
73:49 Lider Swarzędz - Wisła CanPack Kraków (Urbaniak 17 - Wnorowska 13)
47:67 AZS Umed Widzew Łódź - MUKS Poznań (Gzinka 15 - Woźniak 20)
70:61 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie (Kuczyńska 18 - Oses 19)