Polki głodne rewanżu - Brytyjki silne tylko pod koszem?

Dodano: 14.11.2020, 17:32


Karol Kowalewski wyznaczył 12 zawodniczek, które znajdą się w protokole meczowym podczas meczu z Wielką Brytanią. Mecz rozpocznie się o godz. 19:00, a transmisja dostępna będzie na stronie www.sport.tvp.pl
Kadrę Polski pod nieobecność Maroša Kováčika, poprowadzi debiutujący w tej roli 31 – letni dotychczasowy asystent Karol Kowalewski. Trener Kováčik nie mógł przylecieć do Stambułu z powodu pozytywnego testu RT-PCR, jednak jest i będzie on również podczas meczu w stałym kontakcie z drużyną i przede wszystkim sztabem trenerskim.

Cała drużyna przyleciała do Stambułu w poniedziałek i od tego czasu przygotowywała się do meczu z Wielką Brytanią, który mimo starań nie został przeniesiony na środę. Przeniesie meczu mogłoby się udać, z racji odwołanego meczu z Białorusią. Jednak zgody nie wyraziła na to FIBA Europe.

Polska w listopadzie 2019 roku w Wałbrzychu uległa Wielkiej Brytanii 63:75, a debiut z orzełkiem na piersi zaliczyła wtedy Marissa Kastanek. Liderką zespołu była wówczas właśnie naturalizowana Kastanek, która jako jedyna rzuciła dwucyfrową liczbę punktów – 18. W spotkaniu tym nie zagrała doświadczona Johannah Leedham-Warner, co nie było jednak przeszkodą dla czwartej drużyny EuroBasketu. Liderką nie były także czołowe zawodniczki kadry trenera Bucheta, lecz Eilidh Simpson – 18 punktów.


Również i teraz na parkiecie nie będzie Leedham-Warner, lecz zabraknie także Karlie Samuelson oraz kontuzjowanej Rachael Vanderwal. Jeśli można powiedzieć, że rywalki będą miały kłopot na obwodzie, to z całą pewnością nie można tego powiedzieć o strefie podkoszowej.

Tam dzieli i rządzi obecna liderka Reyer Venezia – Temi Fagbenle, jest bardzo dobrze grająca Cheridene Green czy też wybrana w 2019 roku w drafcie WNBA Kristine Anigwe. Z całą pewnością wszystko w walce pod koszem z rywalkami dadzą z siebie doświadczone Martyna Koc oraz Agnieszka Kaczmarczyk, które będą mogły liczyć także na pomoc pozostałych koleżanek z drużyny.

Jeśli chodzi o zdobywanie punktów, dużo dobrego mogą dać m.in.  Marissa Kastanek, Angelika Stankiewicz czy też Julia Adamowicz, która jest liderką Enea AZS Poznań w Energa Basket Lidze Kobiet.

Mecz z Wielką Brytanią transmitowany będzie na www.sport.tvp.pl, a w protokole meczowym o godz. 19:00 zobaczymy: Julię Adamowicz, Agatę Dobrowolska, Julię Drop, Weronikę Gajda, Agnieszkę Kaczmarczyk, Marisse Kastanek, Martynę Koc, Karolinę Poboży, Amalię Rembiszewska, Agnieszkę Skobel, Angelikę Stankiewicz oraz Weronikę Telengę. Z drużyną od samego początku są także Zuzanna Sklepowicz oraz Kamila Podgórna.