EuroBasket 2021 ma maskotkę

Dodano: 10.11.2020, 11:32


FIBA Europe zaprezentowała oficjalną maskotkę EuroBasketu, który odbędzie się w czerwcu 2021 roku. Turniej organizować będą Francja oraz Hiszpania i będzie to już 38. edycja turnieju finałowego na Starym Kontynencie.
Lola, to dziewczyna z kręconymi włosami. Zna wszystkie ruchy i jest gotowa do gry – bez względu na to kto jest przeciwnikiem. Energia, szybkość i zwinność czyni ją królową dryblingu i z całą pewnością będzie jedną z „gwiazd” EuroBasketu.


EuroBasket pdbędzie się od 17 do 27 czerwca 2021 roku we Francji oraz w Hiszpanii. W turnieju na 16 drużyn, Strasburg (hala Rhenus Sport – 6100 miejsc) będzie gościł dwie grupy i fazę ćwierćfinałową związaną z grupami. Natomiast Walencja (hala Pavelló Fuente de Sant Lluis – 9000 osób) będzie gospodarzem dwóch pozostałych grup i całej fazy pucharowej łącznie z wielkim finałem.

Awans na turniej finałowy wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Aby wyłonić pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc, pod uwagę nie będą brane wyniki uzyskane z zespołami z ostatnich miejsc.