Serbia bez Dabovic ale ze Stankovic

Dodano: 09.11.2020, 21:11


Brązowe medalistki ostatniego EuroBasketu, podczas najważniejszego dla Serbii „okienka” mogą zapewnić sobie bezpośredni awans na turniej finałowy. Zespół Mariny Maljkovic został w ostatnim czasie wzmocniony przez 30 – letnią i mającą 175 cm wzrostu Yvonne Anderson.
Kadra Serbii w Stambule zmierzy się kolejno z Litwą oraz Turcją, gdzie szczególnie ważne będzie to drugie spotkania. W pierwszym Serbki pokonały 59:56 gospodynie „bąbelka” i wydaje się, że to właśnie te dwa zespoły będą ze sobą rywalizowały o bezpośredni awans na EuroBasket.

Marina Maljkovic nie będzie miała jednak łatwego zadania, gdyż będzie musiała sobie poradzić bez jednej z liderek zespołu – Any Dabovic (kontuzja). Jednakże Maljkovic już nie raz udowodniła, że każdą przeszkodę da się pokonać i tak ma być również w Stambule.

W zespole są trzy zawodniczki grające w lidze węgierskiej – Jelena Brooks (Sopron Basket) oraz Sara Krnjic i Maja Skoric (KSC Szekszard). Jest także urodzona w Stanach Zjednoczonych Yvonne Anderson, mająca za sobą grę m.in. w Galatasaray Stambuł oraz Olympiakosie Pireus.

Jest także grająca kolejny sezon w Energa Basket Lidze Kobiet i obecnie w CCC Polkowice – Dragana Stanković, czy też Aleksandra Crvendakić z ASVEL Lyon.

Skład zespołu:
Yvonne Anderson, Jelena Brooks, Sonja Vasić, Katarina Zec, Nevena Jovanović, Sara Krnjić, Nikolina Milić, Jovana Nogić, Aleksandra Stanaćev, Dragana Stanković, Teodora Turudić, Aleksandra Crvendakić oraz Saša Čađo

Grupa E (Stambuł/Turcja) - Serbia, Turcja, Litwa, Albania (nie zagra)

12/11 Litwa - Serbia
14/11 Turcja - Serbia

1. Serbia 2/0
2. Turcja 1/1
3. Litwa 1/1
4. Albania 0/2