Kadra bez Maroš Kováčika

Dodano: 09.11.2020, 18:24


Nie Maroš Kováčik, a Karol Kowalewski poprowadzi kadrę Polski w meczu kwalifikacji do EuroBasketu z Wielką Brytanią. Słowak nie mógł polecieć do Stambułu, ze względu na procedury FIBA Europe związane z testami RT-PCR.Po krótkim zgrupowaniu w Babicach Nowych, kadra złożona z 14 zawodniczek udała się do Stambułu. Tam w hali Ahmet Cömert Sport Hall rozegra tylko jedno spotkanie kwalifikacyjne z Wielką Brytanią, które będzie także rewanżem za przegrany (63:75)  mecz w listopadzie 2019 roku.

Niestety Maroš Kováčik nie będzie mógł poprowadzić zespołu w Stambule, gdyż wykluczył go z tego wymagany przez FIBA Europe test RT-PCR. - Niestety z powodu pozytywnego wyniku testu PCR, nie mogę polecieć razem z zespołem do Stambułu.

Drużynę na miejscu poprowadzi Karol Kowalewski oraz Martin Pospíšil, którzy przez cały czas będą mieli ze mną kontakt. Wierzę, ze drużyna pokaże charakter i wolę walki oraz w tych trudnych chwilach będziemy wszyscy razem jeszcze bardziej się wspierać.


Pierwszym trenerem będzie dotychczasowy asystent Karol Kowalewski, który będzie miał do pomocy Martina Pospíšila. - Tak naprawdę z dnia na dzień dowiadujemy się nowych rzeczy, odnośnie zbliżającego się okienka eliminacyjnego. Na początku dowiedzieliśmy się, że mecz z Białorusią nie dojdzie do skutku, później okazało się, że trener Kováčik nie może z nami polecieć do Stambułu. Na pewno nie jest to łatwa sytuacja dla nas wszystkich, ale zdajemy sobie sprawę o co walczymy i jestem pewny, że mimo niesprzyjających okoliczności jesteśmy w stanie powalczyć o dobry wynik w meczu z Wielką Brytanią.

W składzie jaki wyleciał do Stambułu nie ma Kamili Borkowskiej, która również nie przeszła testów RT-PCR.

Skład kadry:
- Julia Adamowicz/Enea AZS Poznań
- Agata Dobrowolska/Ślęza Wrocław
- Julia Drop/CCC Polkowice
- Weronika Gajda/CCC Polkowice
- Agnieszka Kaczmarczyk/PolskaStrafaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
- Marissa Kastanek/VBW Arka Gdynia
- Martyna Koc/DGT AZS Politechnika Gdańska
- Karolina Poboży/Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
- Kamila Podgórna/VBW Arka Gdynia
- Amalia Rembiszewska/VBW Arka Gdynia
- Agnieszka Skobel/Kangoeroes Mechelen (Belgia)
- Zuzanna Sklepowicz/ AZS-UMCS Lublin
- Angelika Stankiewicz/KS Basket 25 Bydgoszcz
- Weronika Telenga/CCC Polkowice

Sztab szkoleniowy:
- Karol Kowalewski/trener reprezentacji
- Martin Pospíšil/asystent trenera
- Bartosz Pasternak/trener przygotowania motorycznego
- Marcin Lubik/fizjoterapeuta
- Piotr Kołodziej/fizjoterapeuta
- Marcin Błoński/lekarz

Reprezentacja Polski początkowo miała rozegrać w Stambule dwa mecze z Białorusią (12 listopada) oraz Wielką Brytanią (14 listopada), jednak spotkanie z Białorusią zostało odwołane z powodu zbyt dużej ilości zakażeń w zespole.

Mecz ten odbędzie się w innym terminie, który ustalony zostanie przez FIBA Europe w porozumieniu z zainteresowanymi Federacjami.