EBLK: 6. kolejka - PG ogrywa Ślęzę, CCC po walce pokonuje Enea AZS

Dodano: 01.11.2020, 07:17

W 6. kolejce EBLK DGT AZS Politechnika Gdańska odniosła bardzo ważne zwycięstwo nad Ślęzą Wrocław, a po meczu walki CCC Polkowice wygrały z Enea AZS Poznań. Do gry po dłuższej przerwie wrócił gorzowski AZS, który w iście treningowym stylu rozgromił osłabioną kadrowo Energę Toruń.

Wygrana 30:15 druga kwarta spotkania przez Politechnikę Gdańską, dość mocno przyczyniła się do końcowego sukcesu gospodyń. Po 20 minutach gry PG prowadziło już 48:32, przy momentalnie dość biernej postawie Ślęzy. Dodatkowo przyjezdne popełniały dość proste błędy, które wykorzystywały rywalki. Zmiana stron przyniosła „pogoń” zespołu Arkadiusza Rusina, która jednak rwanymi akcjami gospodyń kilkakrotnie była przerywana. Najgroźniej zrobiło się na 180 sekund przed końcową syreną, gdy po celnych rzutach wolnych Sutton zrobiło się 64:72. Niestety w kolejnej akcji chybiła Dobrowolska, a akcję 2+1 zanotowała Rymarenko i tym samym drużyna z Pomorza mogła świętować jakże ważne zwycięstwo. Bliska double-double była Ruth Hamblin, która rzuciła 19 punktów oraz zebrała 8 piłek. PG w pierwszej połowie trafiło wszystkie 8 rzutów zza linii 6,75 przy tylko jednym takim trafieniu rywalek.

Ogromne emocje były w Polkowicach, gdzie bardzo dobrze grające w tym sezonie koszykarki z Poznania miały wszystko aby zainkasować dwa punkty. Ostatecznie się to nie udało, a przesądziła o tym trafienie zza linii 6,75 Hampton oraz kolejne punkty Ellenberg-Wiley na 20 skund przed zakończeniem spotkania. Wcześnie Enea AZS 51:37 w trzeciej kwarcie, jednak CCC punkt po punkcie odrabiało straty. Wszystko to dało upragniony remis po 63 na 2 minuty i 36 sekund przed końcową syreną. Liderką „Pomarańczowych” była Aaryn Ellenberg-Wiley, rzucając 22 punkty oraz notując 4 zbiórki i tyle samo asyst. Po drugiej stronie double-double w postaci 14 punktów oraz 17 zbiórek zapisała na swoim koncie Gmrice Davis.

W pozostałych trzech spotkaniach wyraźnie wygrywali faworyci z Bydgoszczy, Lublina oraz Gorzowa Wlkp. W Bydgoszczy ponownie najskuteczniejsza była Angelika Stankiewicz (14 punktów), jednak w meczu z GTK szansę na grę dostały wszystkie koszykarki będące w talii Piotra Kulpekszy. Bliska double-double była w zespole z nad Brdy Julie McBride, która uzbierała 9 punktów i 10 asyst.

Z ważnej wygranej mogły się cieszyć również koszykarki z Lublina, które w poprzednich spotkaniach grały dość słabo. Mecz z beniaminkiem już w pierwszej kwarcie został „ustawiony” przez skuteczne akcje AZS UMCS i dał 21 – punktowe prowadzenie (34:13). Liderką była Martina Fassina, rzucając 15 punktów i zbierając 7 piłek. Po drugiej stronie 21 „oczek”, 8 zbiórek i 4 asysty uzbierała Jessica January.

W Gorzowie Wlkp. po dłuższej przerwie spowodowanej zakażeniami COVID-19 do gry wróciły gospodynie, które na „rozgrzewkę” dostały mecz z coraz bardziej osłabioną kadrowo Energą Toruń. Rywalki przyjechały w 6 – osobowym składzie z Emilią Tłumak w roli pierwszego szkoleniowca. Tłumak zastąpiła w tym meczu Mirosława Trzesniewskiego, który zastąpił kilka dni temu Tomasza Herkta.

Jakby tego było mało to w zespole nie ma już liderki EBLK Feyondy Fitzgerald, w ostatnich dniach wyjechała także Breanna Lewis, a daleka od występów w zespole jest Magdalena Ziętara. Takie zawirowania nie mogły dać nic innego, niż ogromne „lanie” od gospodyń. Gorzowianki w 36 minucie po trafieniu Szott-Hejmej przekroczyły granicę 100 punktów i prowadziły już różnicą 69 „oczek” – 101:32.

DGT AZS Politechnika Gdańska - Ślęza Wrocław 80:73 (18:17, 30:15, 16:19, 16:22)

Gdańsk: Hamblin 19, Koc 13, Davis 12, Ossowska 12, Bujniak 11, Rymarenko 9, Pyka 2, Gwizdała 2
Wrocław: Sutton 25, Jones 14, Dobrowolska 10, Jakubiuk 7, Dedić 6, Dudasova 5, Tyszkiewicz 4, Poleszak 2

Basket 25 Bydgoszcz – GTK Gdynia 80:61 (24:14, 22:17, 20:10, 14:20)

Bydgoszcz: Stankiewicz 14, Szajtauer 8, Michałek 7, W. Sobiech 2, Evans 2 oraz Jeffery 11, Międzik 11, McBride 9, Faleńczyk 6, Zasada 6, Ervin 4
Gdynia: Szulc 12, Niemojewska 7, Borkowska 7, Żytkowska 5, Marcinkowska 2 oraz Rudzka 12, Makurat 10, Bazan 2, Kalenik 2, Teler 2

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68 (34:13, 19:15, 24:22, 9:18)

Lublin: Fassina 15, O'Neill 14, Milazzio 14, Bertsch 13, Kośla 10, Poboży 8, Niedźwiedzka 5, Pavel 3, Trzeciak 2
Sosnowiec: January 21, Wallace 12, Stasiuk 11, Czyżewska 8, Wojtala 5, Jasnowska 5, Rutkowska 2, Jasiulewicz 2, Vucković 2

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 118:32 (36:15, 15:4, 32:7, 35:6)

Gorzów Wlkp.: Gustafson 23 (18zb), Green 22 (12zb), Doyle 17, Kaczmarczyk 17 (10zb), Szott-Hejmej 13, Kuczyńska 13, Matkowska 9, Owczarzak 4 (13zb)
Energa Toruń: Grzenkowicz 16, Pszczolarska 11 (12zb), Brzezińska 2, Wiewiórska 2, Jarzynowska 1

CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 70:67 (15:16, 16:16, 17:21, 22:14)

Polkowice: Ellenberg-Wiley 22, Hampton 19, Stanković 11, Drop 8, Gajda 5, Glomazic 3, Telenga 2
Poznań: Davis 14 (17zb), Popović 13, Marciniak 12, Stefańczyk 7, Parzeńska 7, Adamowicz 6, Brown 5, Nowicka 3