EBLK: Mecze zaległe - Ślęza przegrywa w Sosnowcu, VBW Arka gromi w derbach

Dodano: 28.10.2020, 22:40

W derbach Trójmiasta VBW Arka Gdynia aż 103:53 wygrała z DGT AZS Politechniką Gdańską, notując tym samym szóstą wygraną w sezonie. Dość sensacyjnie w Sosnowcu przegrała natomiast wrocławska Ślęza, która po fatalnej trzeciej kwarcie nie była w stanie odrobić całkowicie strat.

W derbach Trójmiasta nic do powiedzenie nie miały koszykarski DGT AZS PG, które od stanu 6:6 straciły kolejno 18 punktów i dały się zdominować liderowi EBLK. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie, a coraz więcej błędów popełniały przyjezdne. Po zmianie stron VBW Arka nie forsowała zbytnio tempa i mimo to, odniosła wysokie zwycięstwo. Szóste z rzędu double-double na swoim koncie zapisała Laura Miskiniene (10 punktów, 10 zbiórek), lecz liderką była wyjątkowo aktywna w dniu dzisiejszym Artemis Spanou (18 punktów).

Dość sensacyjnie w Sosnowcu przegrała wrocławska Ślęza, która po bardzo słabej trzeciej kwarcie (12:29) uległa drużynie beniaminka EBLK. Były Mistrz Polski po 20 minutach prowadził z gospodyniami 44:37, jednak dali się zdominować w kolejnej kwarcie. Na prawie minutę przed zakończeniem spotkania, gdy zza linii 6,75 trafiła Alesia Sutton było 76:77 – jednak kolejne złe akcje przyjezdnych i punkty Jessica January dały pierwszą wygraną w tym sezonie Zagłębia.

W Bydgoszczy wicemistrz Polski wygrał z „Pszczółką”, która ponownie w tym sezonie nie zachwyciła. KS Basket 25 pod koniec pierwszej połowy prowadził 41:43 i mimo wysiłków zawodniczek Krzysztofa Szewczyka nie były w stanie przełamać swoich rywalek. 20 punktów oraz 12 zbiórek zapisała na swoim koncie Shante Evans, a 18 dodała grającą w zeszłym sezonie nad Brdą Jennifer O’Neill.

VBW Arka Gdynia - DGT AZS Politechnika Gdańska 103:53 (24:6, 27:13, 23:16, 29:18)

Gdynia: Spanou 18, Balintova 16, Slamova 14, Greinacher 12, Miskiniene 10 (10zb), Rembiszewska 9, Podgórna 8, Kastanek 6, Kunek 6, Szymkiewicz 3, Morawiec 1
Gdańsk: Hamblin 10, Davis 8, Koc 7, Zmierczak 7, Ossowska 7, Pyka 6, Strzelczyk 4, Bujniak 2, Stawicka 2

KS Basket 25 Bydgoszcz - AZS-UMCS Lublin 87:77 (34:19, 11:24, 20:18, 22:16)

Bydgoszcz: Jeffery 22, Evans 20 (12zb), Stankiewicz 16, Ervin 8 (12zb), Międzik 8, Michałek 7, McBride 3, Szajtauer 3
Lublin: Bertsch 23, O'Neill 18, Fassina 11, Kośla 7, Milazzo 5, Poboży 4, Pavel 4, Niedźwiedzka 3, Sklepowicz 2

CTL Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław 79:76 (23:20, 14:24, 29:12, 13:20)

Sosnowiec: January 20, Wallace 20, Czyżewska 16, Vuckovic 11, Jasnowska 6, Stasiuk 4, Jasiulewicz 2
Wrocław: Sutton 22, Jones 20, Jakubiuk 9, Tyszkiewicz 8, Dudasova 8, Dedic 7, Dobrowolska 2