Sopron oraz Stambuł gospodarzami euroligowych „bąbelków”

Dodano: 23.10.2020, 16:53


Sopron Basket będzie gospodarzem grupy B, a Fenerbahce Stambuł grupy D w której to zagra m.in. VBW Arka Gdynia.



Grupa D swoje spotkania rozegra w Gironie albo w Sfantu Gheorghe, a zależy to od wyniku meczu eliminacyjnego pomiędzy UNI Girona a Sepsi SIC. Lokalizacja grupy A zostanie podana w późniejszym terminie.

Również spotkania kwalifikacyjne zostaną rozegrane w „bąbelku” i o awansie zadecyduje nie dwa – a jedno spotkanie. Dwa spotkania odbędą się w tureckim Izmicie 28 października, a zagrają w nich gospodarz İzmit Belediyespor z węgierskim DVTK Miskolc (godz. 15:00) oraz mistrzynie ligi rumuńskiej ACS Sepsi SIC z hiszpańską UNI Girona (godz. 18:00).

16 drużyn podzielono na cztery grupy, które rywalizować będą ze sobą w ciągu całego tygodnia. „Bąbelki” będą mieć miejsce na przełomie listopada oraz grudnia i w styczniu.

Grupa A:
- Dynamo Kursk (Rosja)
- Nadezhda Orenburg (Rosja)
- Perfumerias Avenida (Hiszpania)
- DVTK Miskolc (Węgry)/Izmit (Turcja)

Grupa B (Stambuł):
- ZVVZ USK Praha (Czechy)
- Fenerbahce Stambuł (Turcja)
- ASVEL Lyon (Francja)
- VBW Arka Gdynia

Grupa C (Girona lub Sfantu Gheorghe):
- UMMC Jekaterynburg (Rosja)
- Famila Schio (Włochy)
- TTT Ryga (Łotwa)
- UNI Girona (Hiszpania)/Sepsi (Rumunia)

Grupa D (Sorpon):
- Sopron Basket (Węgry)
- Bourges Basket (Francja)
- Galatasaray Stambul (Turcja)
- Basket Landes (Francja)

Pierwszy „bąbelek” będzie mieć miejsce od 29 listopada do 5 grudnia 2020 roku (wtorek, czwartek, piątek), a druga od 17 do 23 stycznia 2021 roku (wtorek, czwartek, piątek).

01.12.2020
Dynamo Kursk - Nadezhda Orenburg
Perfumerias Avenida - DVTK Miskolc/Izmit

Fenerbahce Stambul - ZVVZ USK Praha
AVSEL Lyon - VBW Arka Gdynia

UMMC Jekaterynburg - Famila Schio
TTT Ryga - UNI Girona/Sepsi

Bourges Basket - Sopron Basket
Galatasaray Stambul - Basket Landes

03.12.2020
DVTK Miskolc/Izmit - Dynamo Kursk
Nadezhda Orenburg - Perfumerias Avenida

VBW Arka Gdynia - Fenerbahce Stambul
ZVVZ USK Praha - ASVEL Lyon

UNI Girona/Sepsi - UMMC Jekaterynburg
Famila Schio - TTT Ryga

Basket Landes - Bourges Basket
Sopron Basket - Galatasaray Stambul

04.12.2020
Dynamo Kursk - Perfumerias Avenida
DVTK Miskolc/Izmit - Nadezhda Orenburg

Fenerbahce Stambul - ASVEL Lyon
VBW Arka Gdynia - ZVVZ USK Praha

UMMC Jekaterynburg - TTT Ryga
UNI Girona/Sepsi - Famila Schio

Bourges Basket - Galatasaray Stambul
Basket Landes - Sopron Basket

19.01.2020
DVTK Miskolc/Izmit - Perfumerias Avenida
Nadezhda Orenburg - Dynamo Kursk

VBW Arka Gdynia - ASVEL Lyon
ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Stambul

UNI Girona/Sepsi - TTT Ryga
Famila Schio - UMMC Jekaterynburg

Basket Landes - Galatasaray Stambul
Sopron Basket - Bourges Basket

21.01.2020
Dynamo Kursk - DVTK Miskolc/Izmit
Perfemerias Avenida - Nadezhda Orenburg

Fenerbahce Stambul - VBW Arka Gdynia
ASVEL Lyon - ZVVZ USK Praha

UMMC Jekaterynburg - UNI Girona/Sepsi
TTT Ryga - Famila Schio

Bourges Basket - Basket Landes
Galatasaray Stambul - Sopron Basket

22.01.2020
Perfumerias Avenida - Dynamo Kursk
Nadezhda Orenburg - DVTK Miskolc/Izmit

ASVEL Lyon - Fenerbahce Stambul
ZVVZ USK Praha - VBW Arka Gdynia

TTT Ryga - UMMC Jekaterynburg
Famila Schio - UNI Girona/Sepsi

Galatasaray Stambul - Bourges Basket
Sopron Basket - Basket Landes

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w sezonie regularnym awansuje do ćwierćfinałów, a drużyny z trzecich miejsc nie „awansują” do EuroCup (brak terminów na rozegranie spotkań).

Ćwierćfinały (14 oraz 20 marca) mają zostać rozegrane również w „bąbelkach” – dwie pary na „bąbelka”. Zwycięzcy awansują do Final Four.