Energa Basket Liga Kobiet: Zaległe mecze dla faworytów

Dodano: 21.10.2020, 22:38

W zaległych meczach Energa Basket Ligi Kobiet wysokie zwycięstwa odniosły zespoły z Bydgoszczy, Polkowic oraz Gdańska. Na uwagę zasługuje szczególnie kolejny bardzo dobry mecz CCC, gdzie aż 27 punktów rzuciła Keisha Hampton.

W Sosnowcu nic do powiedzenia nie miały gospodynie, które w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła były wyraźnie słabsze od wicemistrza Polski. Zawiodła przede wszystkim skuteczność, która w całym spotkaniu wyniosła zaledwie 31% przy 51% rywalek. KS Basket 25 swoją przewagę zaczął budować już od początku drugich 10 minut, które wygrał 26:16. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a wypracowana przewaga dała możliwość wpuszczenia na parkiet przez trenera Kulpeksze młodzieży – Wiktorii Sobiech, Wiktorii Zasady oraz Agata Świątkowskiej. Zagłębie wyraźnie przegrało również walkę pod tablicami – 35:51.

CCC Polkowice drugi mecz w sezonie zagrały bardzo skutecznie i po raz drugi, były wyraźnie lepsze od swoich rywalek. AZS UMCS po 20 minutach przegrywał już 29:51, ani przez chwilę nie mogąc nawet nawiązać walki z gospodyniami. Byłego mistrza Polski do zwycięstwa poprowadziła w dniu dzisiejszym Keisha Hampton, która uzbierała 27 „oczek”, a bliska double-double była Dragana Stankovic – 18 punktów, 8 zbiórek. „Swoje” dodała także Aaryn Ellenberg-Wiley, która to znana jest z bardzo skutecznej gry i dobrej obrony. W drużynie z Lublina zawiodła przede wszystkim skuteczność, a Morgan Bertsch oraz Elisabeth Pavel nie były w stanie zatrzymać duetu Hampton-Stankovic.

W ostatnim meczu dnia „spóźniona inauguracja” na plus dla DGT AZS Politechniki Gdańskiej, która wysoko pokonała beniaminka z Gdyni. GTK tylko w pierwszej kwarcie potrafiło nawiązać walkę z rywalem, gdyż w kolejnych minutach zdecydowanie lepsze były miejscowe. Gdy prowadzenie 26:24 celnym rzutem za trzy punkty dała Martyna Koc, kolejne punkty w wykonaniu PG były tylko kwestią czasu. Double-double na swoim koncie zapisała Ruth Hamblin – 14 punktów, 10 zbiórek, a liderką była Kateryna Rymarenko – 17 „oczek”. W osłabionym brakiem kontuzjowanej Julii Piestrzyńskiej GTK, najwięcej punktów rzuciła Marta Marcinkowska (18), a aż 15 piłek rozdała Julia Niemojewska.

W trykocie z lwem na ekstraklasowych parkietach zadebiutowała niespełna 15 - letnia Dominika Ullmann ( 4minuty, 1 asysta).

CTL Zaglębie Sosnowiec - KS Basket 25 Bydgoszcz 65:90 (16:20, 16:26, 14:19, 19:25)

Sosnowiec: Wallace 17, January 16, Jasnowska 8, Czyżewska 6, Vuvkovic 6, Stasiuk 5, Wojtala 3, Rutkowska 2, Jarosz 2
Bydgoszcz: Stankiewicz 17, Ervin 13, Michałek 12, Evans 10, Jeffery 10, Międzik 8, McBride 8, Zasada 3, W. Sobiech 3, Faleńczyk 3

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 90:74 (25:13, 26:16, 21:24, 18:21)

Polkowice: Hampton 27, Stankovic 18, Ellenberg-Wiley 16, Gertchen 11, Gajda 7, Drop 7, Glomazic 4
Lublin: Bertsch 15, O'Neill 12, Niedźwiedzka 11, Poboży 10, Pavel 9, Milazzo 6, Sklepowicz 6

DGT AZS Politechnika Gdańska - GTK Gdynia 86:67 (19:22, 28:12, 23:13, 16:20)

Gdańsk: Rymarenko 15, Hamblin 14 (10zb), Davis 10, Ossowska 10, Koc 9, Zmierczak 7, Pyka 7, Bujniak 6, Strzelczyk 6, Stawicka 2
Gdynia: Marcinkowska 18, Bazan 9, Makurat 8, Niemojewska 8 (15as), Borkowska 8, Żytkowska 7, Szulc 6, Kalenik 2