Szwecja zagra na Krecie, awans na wyciągnięcie ręki

Dodano: 15.10.2020, 20:00


Reprezentacja Szwecji z kompletem zwycięstw prowadzi w 3-zespołowej grupie B, wyprzedzając Czarnogórę oraz Izrael. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie 14 listopada z Izraelem.Grecja jest obecnie jednym z krajów o najniższych wskaźnikach infekcji, stąd też w czwartym co do wielkości mieście Grecji zostanie ugoszczona również grupa A z Bułgarią, Islandią, Grecją oraz Słowenią.

Szwecja jest jak dotąd niepokonana w 3-zespołowej grupie B z Czarnogórą oraz Izraelem. Spotkanie z Izraelem będzie być może decydujące dla awansu i jak wszyscy w kadrze Szwecji zaznaczają musi zostać wygrane jak największą ilością punktów.

- Awans na Mistrzostwa Europy w 2017 roku przegraliśmy różnicą małych punktów, drugi raz nie możemy do tego dopuścić – mówi menager Fredik Joulamo.

Kadra Szwecji ma przed sobą jeszcze dwa spotkania grupowe i wygrana z Izraelem oraz ewentualna porażka z Czarnogórą różnicą maksymalnie 12 „oczek” w dalszym ciągu dawałaby zwycięstwo w grupie. Jeśli natomiast w grę wejdzie „czarny scenariusz”, to będzie się liczyć ilość małych punktów (koszy).

W składzie zespołu nie zaszły duże zmiany i są w nich koszykarki, które walczyły również podczas EuroBasketu 2019. Największą gwiazdą jest bez wątpienia Amanda Zahui występującą w Dynamie Kursk, która po raz kolejny będzie mogła liczyć na doświadczenie sióstr Eldebrink oraz wszechstronność Binty Drammeh, Louice Halvarsson, Kalis Loyd czy też typowanej na kolejny szwedzki „diament” 21 – letniej Klary Lundquist.

Skład Reprezentacji Szwecji:
Farhiya Abdi, Binta Drammeh, Elin Eldebrink, Frida Eldebrink, Matilda Ekh, Nathalie Fontaine, Elin Gustavsson, Louice Halvarsson, Paulina Hersler, Lovisa Hjern, Sofia Hägg, Emma Johansson, Amanda Kantzy, Klara Lundquist, Kalis Loyd, Regan Magarity, Johanna Prytz, Tova Sabel, Josefin Vesterberg, Josefin Vesterberg, Fanny Wadling, Freja Werth, Amanda Zahui