Słowacja: Liga nie będzie zawieszona (na razie)

Dodano: 13.10.2020, 20:15


Po zawieszeniu rozgrywek ligowych w Czechach od poniedziałku na 14 dni, wiele mówiło się także o możliwości zawieszenia rozgrywek na Słowacji. Dzisiaj została podjęta decyzja o kontynuowaniu sezonu, jednak w dalszym ciągu bez udziału publiczności.Nowe i mocniejsze środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, zostaną wprowadzone w dniu 15 października br., obejmą one testowanie zawodniczek oraz sztabów trenerskich poprzez testy antygenowe a nie PCR. Nowe testy są tańsze oraz ich wynik jest szybciej dostępny, a jego ważność wynosić będzie 48 godzin. W takim przypadku możliwe jest nawet rozgrywanie dwóch spotkań w ciągu dwóch dni, bez ponownego testowania.

Wiadomość o dalszej kontynuacji sezonu jest szczególnie ważna dla władz Young Angels Kosice,  które są zdania aby sezon został rozegrany w całości. – Wszystkie inne rozgrywki zostały wstrzymane, oprócz żeńskiej i męskiej ekstraklasy. Obecnie trzeba skupić się nad testami oraz tym aby ich koszty zostały pokryte z odszkodowania. To wszystko musimy załatwić do piątku, by liga mogła grać dalej – mówi Daniel Jendrichovský, dyrektor generalny zespołu z Koszyc.

- Jeśli zostanie potwierdzone, że jeden test będzie ważny przez 48 godzin to można rozgrywać jeden mecz w piątek a drugi w niedzielę. Tak będzie w lidze męskiej, tak też może być w lidze żeńskiej. W ciągu kilku dni wszystko zostanie wyjaśnione – dodaje Jendrichovský.

Kolejnym problemem jest również zakaz zgromadzeń powyżej 6 osób, co spowodowało przerwanie od dnia dzisiejszego wszystkich treningów drużyn z ekstraklasy oraz niższych lig.

Na dzień 13.10.2020 w tabeli prowadzi Young Angels Košice (3/0) przed MBK Ružomberok (3/0) oraz Piešťanské Čajky (2/1).