EBLK: 3. kolejka – pewne zwycięstwa przyjezdnych

Dodano: 11.10.2020, 22:05

W 3. kolejce EBLK trzy pewne zwycięstwa odniosły drużyny przyjezdne, z czego najbardziej okazałe i rodem z ligi czeskiej było to z udziałem CCC Polkowice nad Energą Toruń 92:30! W Lublinie VBW Arka Gdynia nie dała szans AZS UMCS, a w Gdyni dwa punkty w ligowej tabeli dopisały do swojego dorobku zawodniczki z Enea AZS Poznań.

W Gdyni drugie zwycięstwo do swojego konta dopisały koszykarki Enea AZS Poznań, które nie miały problemów z wygraną nad beniaminkiem. Tylko początek spotkania był wyrównany, gdyż w kolejnych minutach coraz bardziej do głosu dochodziły koszykarki Grzegorza Zielińskiego. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było 43:31, by po zmianie stron przewaga przyjezdnych jeszcze bardziej się uwidoczniła. Oprócz Tiffany Brown, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 11 punktów, 8 asyst punktować zaczęła również Jovana Popović – 17 „oczek”. Po drugiej stronie po raz kolejny zespół prowadziły Kamila Borkowska (17 punktów, 16 zbiórek) oraz Julia Niemojewska (16 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst). - Dwa mecz i dwa zwycięstwa to dobry sposób na rozpoczęcie nowego sezonu, jednak mamy przed sobą jeszcze dużo pracy aby wyeliminować błędy jakie nam się przytrafiają – mówi Jovana Popovic.

W drugim spotkaniu 3. Kolejki po raz pierwszy w tym sezonie na parkiet wyszły koszykarki CCC Polkowice, które dosłownie zdeklasowały swoje rywalki i wygrały aż 92:30. „Pomarańczowe” przez pełne 40 minut były zdecydowanie lepsze od gospodyń, wbijając „gwóźdź do trumny” w ostatniej kwarcie – 33:2! Energa zagrała na fatalnej 16% skuteczności, przy 47% rywalek. Liderką CCC była w dniu dzisiejszym Julia Drop – 19 punktów w tym 5x3.

Teoretycznie najwięcej emocji miało przynieść ostatnie spotkanie rozegrane w Lublinie, pomiędzy AZS UMCS a VBW Arką Gdynia. Jednakże już od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga obrończyń tytułu, która z każdą kolejną minuta postępowała. Po 20 minutach gry było 46:29 dla drużyny z Pomorza i nic nie zapowiadało w drugiej połowie zmiany obrazu gry. Zupełnie nie radziły sobie w meczu w dniu dzisiejszym zarówno Morgan Bertsch (7 punktów, 2/11) oraz Elisabeth Pavel (4 punkty, 2/7). Nic nie dała także obecność Jennifer O'Neill (8 punktów), przez którą to jeszcze wiele pracy z zespołem. Po stronie VBW Arki po raz kolejny double-double zanotowała Laura Miskiniene (10 punktów, 17 zbiórek), a liderką była Alice Kunek – 20 „oczek”.

GTK Gdynia - Enea AZS Poznań 60:79 (16:18, 15:25, 17:17, 12:19)

Gdynia: Borkowska 17 (16zb), Niemojewska 16, Żytkowska 10, Marcinkowska 7, Szulc 5, Makurat 3, Smzyrka 2
Poznań: Popovic 17, Adamowicz 12, Brown 11, Marciniak 10 (11zb), Davis 9, Parzeńśka 7, Banaszak 6, Nowicka 4, Stefańczyk 3

Energa Toruń - CCC Polkowice 30:92 (8:25, 10:18, 10:16, 33:2)

Toruń: Fitzgerald 14, Podkańska 6, Grzenkowicz 5, Zietara 3, Lewis 2
Polkowice: Drop 19, Hampton 14, Stanković 13, Gertchen 9, Ellenberg 9, Telenga 8, Siemienas 6, Gajda 5, Tomaszewicz 5, Grabska 3, Glomazic 1

AZS UMCS Lublin - VBW Arka Gdynia 56:83 (15:26, 14:20, 13:22, 14:15)

Lublin: Fassina 19, O'Neill 8, Bertsch 7, Sklepowicz 5, Milazzo 5, Pavel 4, Poboży 4, Duchnowska 2, Trzeciak 2
Gdynia: Kunek 20, Balintova 16, Spanou 10, Miskiniene 10 (17zb), Rembiszewska 7, Kastanek 5, Slomova 5, Greinacher 4, Podgórna 3, Szymkiewicz 3