I liga: Festowal trójek w Gorzowie Wlkp., Pabianice z kolejną wygraną

Dodano: 10.10.2020, 19:54

W 2. kolejce zaplecza ekstraklasy kolejne wygrane na swoim koncie zapisały zespoły z Pabianic, Krakowa, Płocka oraz Poznania. W Gorzowie Wlkp. natomiast trwał festiwal „trójek” pomiędzy Joanną Kobylińską (8 trafień), a Karoliną Wilk (7 trafień)!

W grupie A do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania w Warszawie, gdzie AZS UW przegrał 60:62 z KKS Olsztyn. Na 41 sekund przed końcową syreną celny rzut zza linii 6,75 zmniejszył stratę gospodyń do dwóch „oczek”, jednak na nic więcej mimo prób UW nie było stać. Mecz z double-double zakończyła Kinga Dzierbicka – 16 punktów, 10 zbiórek.

26 punktów Anny Pawłowskiej oraz 13 „oczek” i 11 zbiórek Martyny Leszczyńskiej dość znacznie przyczyniło się do wyjazdowej wygranej SKK Polonii w Pruszkowie. Polonia przewagę zaczęła wypracowywać w drugiej połowie, gdzie po serii 10:0 wygrywała już 40:28. MKS próbował jeszcze zbliżyć się do rywalek, jednak celne rzuty (7 punktów) Kędzierskiej w ostatniej kwarcie postawiły kropkę nad „i”.

2 kolejka 10.10.2020
60:62 AZS Uniwersytet Warszawski - KKS Olsztyn (Preihs 19 - Markiewicz 14)
57:69 Top Market MKS Pruszków - SKK Polonia Warszawa (Szumełda-Krzycka 16 - Pawłowska 26)
59:64 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - Mon-Pol Płock (Jaworska 19pkt, 19zb - Błaszczak 18)
15.11.2020 15:00 Politechnika Gdańska II - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
14.10.2020 17:00 SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański II

3 kolejka 17.10.2020
17.10.2020 00:00 SKK Polonia Warszawa - Politechnika Gdańska II
17.10.2020 00:00 AZS Uniwersytet Gdański II - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski
17.10.2020 13:30 KKS Olsztyn - Top Market MKS Pruszków
17.10.2020 17:00 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SMS PZKosz Łomianki
17.10.2020 17:00 Mon-Pol Płock - AZS Uniwersytet Warszawski
W tabeli prowadzi MON-POL Płock (2/0) przed SKK Polonią Warszawa (2/0) oraz AZS Uniwersytetem Warszawskim (1/1).

W grupie B aż 36 punktów w ciągu pierwszych 10 minut rzucił gorzowski AZS w meczu z beniaminkiem z Bochni, a dobra i skuteczna gra w kolejnych minutach dała także wysoką wygraną 94:73. Liderką zespołu była Joanna Kobylińska, która rzuciła aż 26 punktów (w tym 8x3 z 12 celnych rzutów całego zespołu). W drużynie prowadzonej przez Małgorzatę Misiuk 28 „oczek” (w tym 7x3) zdobyła Karolina Wilk.

Z drugiej wygranej w sezonie cieszyć się mogły koszykarki z Pabianic, które tym razem na własnym parkiecie pokonały Tęczę Leszno 70:64. Po raz kolejny dużą w tym zasługę miała Ewelina Gala, która tym razem uzbierała 14 punktów oraz 19 zbiórek. Liderką punktową natomiast była Natalia Danych – 25 punktów. Co ciekawe PTK po 20 minutach prowadził już 45:21, lecz po zmianie stron wszystko się wyrównało. W zespole z Leszna 22 „oczka” rzuciła Iga Walentowska, dodając do tego 10 zbiórek.

94:76 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Contimax MOSiR Bochnia (Kobylińska 26 8x3 - Wilk 28 7x3)
44:92 Wisła CanPack Kraków - MUKS Poznań (Pająk 9 - Woźniak 23)
70:64 Grot TomiQ Pabianice - Pompax Tęcza Leszno (Danych 25 - Walentowska 22pkt, 10zb)
51:65 Lider Swarzędz - AZS Politechnika Korona Kraków (Potraca 10 - Kocaj  14)
73:66 Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - AZS Umed Widzew Łódź (Oses 17 - Stępień 21)