EBLK: Festiwal trójek i wygrana VBW Arki Gdynia

Dodano: 07.10.2020, 22:08

W 2. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet w Gdynia Arenie spotkały się ze sobą złoty oraz brązowy medalista poprzedniego sezonu. Wygrały gospodynie, które za każdym razem gdy rywal zbliżał się na kilka punktów – odpalały najgroźniejszą broń czyli celne rzuty zza linii 6,75.

Początek spotkania był wyrównany, jednak już pod koniec pierwszych 10 minut celne rzuty za trzy (4x Kunek, 1x Rembiszewska) dały prowadzenie 30:23. Kolejne minuty były również skuteczne, lecz powoli do meczu „wracał” również gorzowski AZS. Dobrze grała Green, pobudzona i skuteczna była Hristova, a ważne punkty zdobywała Gustafson. To wszystko dało po 20 minutach wynik 51:47 i wszystko jeszcze było możliwe. Po zmianie stron ponownie lepiej i skutecznie wypadły miejscowe, które raz po raz punktowały rywalki. Wszystko zmieniało się powoli od 25 minuty, gdy sygnał do ataku dała Doyle, a ważne punkty zdobywała ponownie Hristova. Na minutę i 39 sekund przed zakończeniem po trafieniu zza linii 6,75 Hristovej było już 69:66… jednak kwartę zakończyła swoją trójką numer 5 – Alice Kunek. Gdy wydawało się, że w ostatniej kwarcie AZS powalczy – stało się zupełnie co innego. VBW Arka rzuciła 23 punkty, a straciła zaledwie 6. Ważna była również seria 7:0 na początku ostatniej kwarty.

W innym meczu Ślęza Wrocław na inaugurację wygrała wysoko z Energą Toruń, a 43 z 85 punktów całego zespołu rzucił duet Sutton-Jones. W Enerdze kolejny raz najskuteczniejsza była Fitzgerlad, rzucając w dniu dzisiejszym 24 „oczka”.

VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 95:72 (30:23, 21:24, 21:19, 23:9)

Gdynia: Kunek 23 (5x3), Kastanek 20 (5x3), Miskiniene 19 (11zb), Slamova 10, Spanou 9, Rembiszewska 8, Greinacher 4, Balintova 2
Gorzów Wlkp.: Hristova 23, Gustafson 20, Doyle 12, Green 10, Owczarzak 3, Dźwigalska 2, Matkowska 2

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 84:59 (15:8, 15:16, 24:15, 30:20)

Wrocław: Sutton 22, Jones 21, Dedić 12, Puter 12, Jakubiuk 6, Dobrowolska 5, Dudasova 4, Klatt 2
Toruń: Fitzgerald 24, Tłumak 14, Podkańska 8, Lewis 6, Zaplatova 3, Grzenkowicz 2, Ziętara 2

W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi VBW Arka Gdynia (2/0) przed PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (1/1) oraz Ślęzą Wrocław (1/0).