Nowa rzeczywistość – nowa Euroliga
Dodano: 22.09.2020, 12:09
Nowy sezon Euroligi zostanie rozegrany w dość nietypowej i skróconej formie, wszystko ze względu na pandemię COVID-19. VBW Arka Gdynia w grupie C zmierzy się z Fenerbahce Stambuł, ZVVZ USK Praga oraz ASVEL Lyon, a spotkania rozegrane zostaną podczas dwóch turniejów w „bańkach”.
16 drużyn podzielono na cztery grupy, które rywalizować będą ze sobą w ciągu całego tygodnia. „Bańki” będą mieć miejsce na przełomie listopada oraz grudnia i w styczniu.
Pierwsza „bańka” będzie mieć miejsce od 29 listopada do 5 grudnia 2020 roku (wtorek, czwartek, piątek), a druga od 17 do 23 stycznia 2021 roku (wtorek, czwartek, piątek).
Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w sezonie regularnym awansuje do ćwierćfinałów, a drużyny z trzecich miejsc nie „awansują” do EuroCup (brak terminów na rozegranie spotkań).
Ćwierćfinały (14 oraz 20 marca) mają zostać rozegrane również w „bańkach” – dwie pary na „bańkę”. Zwycięzcy awansują do Final Four.
Aby wyłonić pozostałe dwa zespoły, rozegrane zostaną kwalifikacje - jeden mecz (28 lub 29 października br.). Zagrają w nich DVTK Miskolc (Węgry) z Izmit (Turcja) oraz UNI Girona (Hiszpania) z Sepsi (Rumunia).
Podział na grupy w sezonie 2020/2021:
Grupa A:
- Dynamo Kursk (Rosja)
- Nadezhda Orenburg (Rosja)
- Perfumerias Avenida (Hiszpania)
- DVTK Miskolc (Węgry)/Izmit (Turcja)
Grupa B:
- ZVVZ USK Praha (Czechy)
- Fenerbahce Stambuł (Turcja)
- ASVEL Lyon (Francja)
- VBW Arka Gdynia
Grupa C:
- UMMC Jekaterynburg (Rosja)
- Famila Schio (Włochy)
- TTT Ryga (Łotwa)
- UNI Girona (Hiszpania)/Sepsi (Rumunia)
Grupa D:
- Sopron Basket (Węgry)
- Bourges Basket (Francja)
- Galatasaray Stambul (Turcja)
- Basket Landes (Francja)
Poniżej prezentujemy terminarz fazy grupowej sezonu 2020/2021, jednak nie zostali wyłonieni jeszcze gospodarze poszczególnych turniejów. Wiadomo natomiast, iż bardzo mocno o organizację swojej grupy zabiega dwukrotny organizator ostatnich turniejów Final Four - węgierski Sopron.
01.12.2020
Dynamo Kursk - Nadezhda Orenburg
Perfumerias Avenida - DVTK Miskolc/Izmit
Fenerbahce Stambul - ZVVZ USK Praha
AVSEL Lyon - VBW Arka Gdynia
UMMC Jekaterynburg - Famila Schio
TTT Ryga - UNI Girona/Sepsi
Bourges Basket - Sopron Basket
Galatasaray Stambul - Basket Landes
03.12.2020
DVTK Miskolc/Izmit - Dynamo Kursk
Nadezhda Orenburg - Perfumerias Avenida
VBW Arka Gdynia - Fenerbahce Stambul
ZVVZ USK Praha - ASVEL Lyon
UNI Girona/Sepsi - UMMC Jekaterynburg
Famila Schio - TTT Ryga
Basket Landes - Bourges Basket
Sopron Basket - Galatasaray Stambul
04.12.2020
Dynamo Kursk - Perfumerias Avenida
DVTK Miskolc/Izmit - Nadezhda Orenburg
Fenerbahce Stambul - ASVEL Lyon
VBW Arka Gdynia - ZVVZ USK Praha
UMMC Jekaterynburg - TTT Ryga
UNI Girona/Sepsi - Famila Schio
Bourges Basket - Galatasaray Stambul
Basket Landes - Sopron Basket
19.01.2020
DVTK Miskolc/Izmit - Perfumerias Avenida
Nadezhda Orenburg - Dynamo Kursk
VBW Arka Gdynia - ASVEL Lyon
ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Stambul
UNI Girona/Sepsi - TTT Ryga
Famila Schio - UMMC Jekaterynburg
Basket Landes - Galatasaray Stambul
Sopron Basket - Bourges Basket
21.01.2020
Dynamo Kursk - DVTK Miskolc/Izmit
Perfemerias Avenida - Nadezhda Orenburg
Fenerbahce Stambul - VBW Arka Gdynia
ASVEL Lyon - ZVVZ USK Praha
UMMC Jekaterynburg - UNI Girona/Sepsi
TTT Ryga - Famila Schio
Bourges Basket - Basket Landes
Galatasaray Stambul - Sopron Basket
22.01.2020
Perfumerias Avenida - Dynamo Kursk
Nadezhda Orenburg - DVTK Miskolc/Izmit
ASVEL Lyon - Fenerbahce Stambul
ZVVZ USK Praha - VBW Arka Gdynia
TTT Ryga - UMMC Jekaterynburg
Famila Schio - UNI Girona/Sepsi
Galatasaray Stambul - Bourges Basket
Sopron Basket - Basket Landes
Dynamo Kursk - Nadezhda Orenburg
Perfumerias Avenida - DVTK Miskolc/Izmit
Fenerbahce Stambul - ZVVZ USK Praha
AVSEL Lyon - VBW Arka Gdynia
UMMC Jekaterynburg - Famila Schio
TTT Ryga - UNI Girona/Sepsi
Bourges Basket - Sopron Basket
Galatasaray Stambul - Basket Landes
03.12.2020
DVTK Miskolc/Izmit - Dynamo Kursk
Nadezhda Orenburg - Perfumerias Avenida
VBW Arka Gdynia - Fenerbahce Stambul
ZVVZ USK Praha - ASVEL Lyon
UNI Girona/Sepsi - UMMC Jekaterynburg
Famila Schio - TTT Ryga
Basket Landes - Bourges Basket
Sopron Basket - Galatasaray Stambul
04.12.2020
Dynamo Kursk - Perfumerias Avenida
DVTK Miskolc/Izmit - Nadezhda Orenburg
Fenerbahce Stambul - ASVEL Lyon
VBW Arka Gdynia - ZVVZ USK Praha
UMMC Jekaterynburg - TTT Ryga
UNI Girona/Sepsi - Famila Schio
Bourges Basket - Galatasaray Stambul
Basket Landes - Sopron Basket
19.01.2020
DVTK Miskolc/Izmit - Perfumerias Avenida
Nadezhda Orenburg - Dynamo Kursk
VBW Arka Gdynia - ASVEL Lyon
ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Stambul
UNI Girona/Sepsi - TTT Ryga
Famila Schio - UMMC Jekaterynburg
Basket Landes - Galatasaray Stambul
Sopron Basket - Bourges Basket
21.01.2020
Dynamo Kursk - DVTK Miskolc/Izmit
Perfemerias Avenida - Nadezhda Orenburg
Fenerbahce Stambul - VBW Arka Gdynia
ASVEL Lyon - ZVVZ USK Praha
UMMC Jekaterynburg - UNI Girona/Sepsi
TTT Ryga - Famila Schio
Bourges Basket - Basket Landes
Galatasaray Stambul - Sopron Basket
22.01.2020
Perfumerias Avenida - Dynamo Kursk
Nadezhda Orenburg - DVTK Miskolc/Izmit
ASVEL Lyon - Fenerbahce Stambul
ZVVZ USK Praha - VBW Arka Gdynia
TTT Ryga - UMMC Jekaterynburg
Famila Schio - UNI Girona/Sepsi
Galatasaray Stambul - Bourges Basket
Sopron Basket - Basket Landes
<< Wracaj