Memoriał w Gdyni: VBW Arka Gdynia z kompletem zwycięstw

Dodano: 19.09.2020, 17:00

VBW Arka Gdynia z kompletem zwycięstw wygrała V Memoriał Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek ,,POMAGAMY WYGRYWAMY" rozgrywany w Gdyni. W meczu o 1. miejsce Mistrz Polski dość łatwo pokonał lubelski AZS UMCS 74:53, natomiast w spotkaniu KS Basket 25 z AZS Politechniką Gdańską lepszy był wicemistrz Polski.

Aż 15 punktów w tym 5x3 19 – letniej Agaty Świątkowskiej oraz przemyślana gra całego zespołu z Bydgoszczy, dała wygraną nad AZS Politechniką Gdańską 75:57 i tym samym 3.  miejsce w Memoriale w Gdyni. Drużyna z Bydgoszczy przewagę wypracowała w drugich 10 minutach, które wygrała– 28:15. Również 15 punktów rzuciła Angelika Stankiewicz, a 13 dodała Lauren Ervin. W zespole z Gdańska na ławce w tym spotkaniu została Kateryna Rymarenko, której to brak był dość wyraźnie widoczny. Pod jej nieobecność 14 punktów rzuciła Sylwia Bujniak, a liderką była podobnie jak w dniu wczorajszym Ruth Hamblin – 16 punktów, 10 zbiórek.

Mistrz Polski mocno rozpoczął spotkanie z AZS UMCS i po 90 sekundach prowadził 9:2. W tym momencie z uśpienia wyszła Pszczółka i punkt po punkcie zaczęła odrabiać straty, co przyniosło efekt w postaci 5 – punktowej straty po 10 minutach gry. Prawdziwy jednak pokaz mocy VBW Arki przyszedł w drugich 10 minutach, które to drużyna prowadzona przez trenera Vetre wygrała aż 21:5 i tym samym na półmetku miała 21 punktów przewagi – 47:26. Ponownie kluczem do rozbicia rywala była szybka gra, w której rywalki wyraźnie się gubiły. Po zmianie stron nic się nie zmieniło, a szansę pokazania się dostały głównie rodzime zawodniczki.

KS Basket 25 Bydgoszcz - AZS Politechnika Gdańska
75:57 (18:13, 28:15, 12:12, 17:17)

Bydgoszcz: Świątkowska 15, Stankiewicz 15, Ervin 13, Faleńczyk 10, Jeffrey 8, W. Sobiech 6, R. Sobiech 4, Szajtauer 2, Michałek 2
Gdańsk: Hamblin 16, Bujniak 14, Pyka 9, Ossowska 7, Zmierczak 4, Koc 3, Strzelczyk 2, Gwizdała 2