Memoriał w Gdyni: VBW Arka i AZS UMCS wygrywają po raz drugi

Dodano: 18.09.2020, 17:59

W drugim dniu Memoriały w Gdyni, ponownie z parkietu w lepszych nastrojach schodziły zawodniczki VBW Arki Gdynia oraz AZS UMCS Lublin. Podobnie jak w dniu wczorajszym, również i dzisiaj obie drużyny odniosły wysokie zwycięstwa. O tym kto zwycięży w całym turnieju zadecyduje jutrzejsze bezpośrednie starcie.

20 punktów Ruth Hamblin oraz po 11 Jowity Ossowskiej i Sylwii Bujniak, nie wystarczyło aby nawiązać wyrównaną walkę z AZS UMCS. Lublinianki po raz kolejny zagrały skutecznie, aplikując „PG” 92 punkty. Tak wysoka przewaga wypracowana została jednak dopiero w drugich 20 minutach, gdyż po pierwszej połowie przewaga wynosiła zaledwie 8 „oczek” – 49:41. Wtedy też swoje 17 z 20 punktów rzuciła Hamblin, która tym razem była dość dobrze obsługiwana przez rozgrywające. W zespole Krzysztofa Szewczyka kolejny raz dobrze wypadła Emilia Kośla, rzucając 15 punktów w ciągu 27 minut spędzonych na parkiecie. Dodatkowo AZS UMCS zanotował aż 14 przechwytów, przy tylko 3 rywalek.

W meczu Mistrza z wicemistrzem Polski emocji nie było, gdyż mające od samego początku dość znaczną przewagę gospodynie do tego nie dopuściły. Po raz kolejny w VBW Arce prym wiodły zagraniczne zawodniczki w osobach Greinacher i Kunek (po 14 punktów), Balintova (13), Spanou (10) oraz Svaryte (9). KS Basket 25 nie poddał się jednak łatwo i w ostatniej kwarcie skutecznymi akcjami zmniejszył straty i ostatecznie uległ 71:86. Drużyna trenera Vetry kolejny raz zaprezentowała szybką i przede wszystkim skuteczną koszykówkę, trafiając także w odpowiednich momentach zza linii 6,75 (8/20 przy 4/11 rywalek).

AZS Politechnika Gdańska - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
66:92 (18:27, 23:22, 13:22, 12:21)

Gdańsk: Hamblin 20, Bujniak 11, Ossowska 11, Rymarenko 6, Pyka 6, Rymarenko 6, Gwizdała 5, Koc 5, Adamczyk 2
Lublin: Fassina 20, Bertsch 19, Kośla 13, Pavel 13, Sklepowicz 11, Trzeciak 6, Milazzo 4