EBLK: AZS Uniwersytet Gdański wycofany z ligi

Dodano: 16.09.2020, 18:52


Zanosiło się na to od dawna, lecz ostateczna decyzja zapadła w dniu dzisiejszym po zebraniu członków SKF Uniwersytetu Gdańskiego. Ustalono na niej, iż drużyna zostanie wycofana zaledwie po roku z rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet.Początek poprzedniego sezonu w wykonaniu beniaminka był bardzo słaby (0/17), więc aby nie zakończyć sezonu bez zwycięstwa postanowiono się wybrać na zakupy. Wydawane pieniądze na zagraniczne zawodniczki, przyniosły nie tylko poprawę stylu gry ale również upragnione wygrane. Kilka spotkań wcześniej zmieniono także trenera – Włodzimierza Augustynowicza zastąpił Mirosław Orczyk.

Gdy sezon zasadniczy zbliżał się do końca, walka o utrzymanie pomiędzy AZS UG a Energa Toruń trwała w najlepsze. W przedostatniej kolejce sensacyjnie AZS pokonał w Bydgoszczy Artego i o ligowy byt miał zagrać w ostatniej kolejce z drużyną z Torunia. Tak się jednak nie stało, gdyż wszystko przerwała pandemia COVID-19. Czytaj więcej: AZS Uniwersytet Gdański wycofa się z EBLK?

Zespół AZS UG znika z mapy EBLK, jednak grać będzie w I lidze. Trenerem drużyny najprawdopodobniej będzie ponownie Włodzimierz Augustynowicz, a w składzie nie powinny zajść drastyczne zmiany w porównaniu z ostatnim sezonem na zapleczu ekstraklasy.