Supercopa de la LF Endesa: Lointek Gernika i Avenida w finale

Dodano: 12.09.2020, 21:21

W pierwszym półfinale Superpucharu Hiszpanii po 45 minutach gry ze zwycięstwa mogły cieszyć się koszykarki Gerniki Bizkaia, które pokonały Valencie 68:62. „Przyjezdnym” nie pomogły letnie transfery w postaci Bec Allen, Laury Juskaite czy też Christiny Ouviny. Drugi półfinał pomiędzy odwiecznymi rywalami z Girony i Salamanki również był zacięty i padł łupem 8 - krotnego zdobywcy trofeum Avenidy.

Powrót koszykówki w Hiszpanii i już ogromne emocje w pierwszym meczu półfinałowym Supercopa de la LF Endesa, pomiędzy Gernika Bizkaia a Valencia. Do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka, w której to bardziej skuteczne były koszykarki Gerniki (12:6). Zanim to jednak nastąpiło oba zespoły grały ze sobą jak równy z równym, remisując po 20 minutach gry (27:27). Po zmianie stron w dalszym ciągu żadna z drużyn nie mogła wypracować wyraźnej przewagi, a szansę zakończyć mecz w regulaminowym czasie miała Angie Bjorklund – jednak na 3 sekundy przed zakończeniem meczu, wykorzystała tylko jeden rzut wolny. W dogrywce ponownie w głównej roli wystąpiła Amerykanka, która trafieniem zza linii 6,75 na 1:47 sekund przed zakończeniem dała przewagę na miarę awansu do finału. Wynik odwrócić próbowały jeszcze Bec Allen, Lauren Gil oraz Laura Juskaite, lecz bezskutecznie.

Przełomowy moment: Skuteczna gra Angie Bjorklund na 120 sekund przed zakończeniem dogrywki

Gernika Bizkaia - Valencia
68:62 (16:15, 11:12, 15:16, 14:13, 12:6)

Bizkaia: Ruch Rosell 20, Roundtree 17, Bjorklund 11, Lo Sylla 10, Ivanovic 6, Calhado 2, Arantes 2
Valencia: Collado 14, Trahan Davis 11, Allen 9, Juskaite 7, Quintana 7, Ouvina 6, Casas 6, Romero 2

Równie zacięty co pierwszy półfinał, był drugi mecz pomiędzy finalistami sezonu 2019/2020 z Girony i Salamanki. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 120 sekundach gry, gdy od stanu 72:71 w obozie Avenidy punktowała wyłącznie Cazorla (7 punktów). Rywalki za wszelką cenę próbowały dorzucić coś do dorobku, jednak ani Eldebrink czy też Samuelson nie potrafiły tego skutecznie zrobić. Jakby tego było mało, to na 6 sekund przed końcową syreną – dwa razy z rzutów wolnych przestrzeliła Dominguez, przy stanie 72:76.

Przełomowy moment: Trafienie zza linii 6,75 Cazorli na 1:26 sekund przed końcową syreną