Mistrzostwa Polski U18: Dzień 6 - Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. w złocie

Dodano: 06.09.2020, 18:21

Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. pokonał 54:49 w finale Enea AZS Szkoła Gortata Poznań i został Mistrzem Polski w kat. U18. Brązowe medale wywalczyły koszykarki Energa MG 13 Politechnika Gdańska, która wygrała z GTK Arka Gdynia 73:57. MVP turnieju finałowego została wybrana Joanna Kobylińska.

finał
Emocje do samego końca oraz częste zwroty akcji – tak w skrócie wyglądało spotkanie finałowe w Gdańsku. W roli minimalnego faworyta do spotkania przystępowały koszykarki z Gorzowa Wlkp., które jednak po 20 minutach przegrywały 27:31. Po zmianie stron gra wyrównała się jeszcze bardziej, a trafienia Śmiałek dodawały tylko pewności całej drużynie. W końcowych minutach to właśnie środkowa z Gorzowa Wlkp. oraz Joanna Kobylińska dały wygraną i złote medale w kat. U18.

Przełomowy moment spotkania: Trafienie Michniewicz zza linii 6,75 na 110 sekund przed końcową syreną

Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. - Enea AZS Szkoła Gortata Poznań
54:49 (15:15, 12:16, 10:5, 17:13)

Gorzów Wlkp.: Śmiałek 15 (12zb), Kobylińska 13, Kuczyńska 7 (10zb), Ryzińska 6, Kozłowska 6, Michniewicz 5, Dudek 2
Poznań: Kołodziejczak 11, Piechowiak 10, Jędrzejczak 9, Rogozińska 8, Piasecka 7, Jasińska 4

mecz o 3. miejsce
Dużo emocji było w meczu o brązowe medale pomiędzy ubiegłorocznymi finalistami w kat. U18 – drużynami z Gdańska oraz Gdyni. Wtedy wygrały przyjezdne, tym razem powtórki jednak nie było. Wszystko jednak rozpoczęło się bardzo dobrze dla GTK, które raz po raz punktowało swoje rywali i prowadziło po 20 minutach 36:28. Gdy wydawało się, że brak pomysłu w ataku oraz słaba gra w obronie da łatwą wygraną GTK, stało się zupełnie co innego. Politechnika Gdańska wyłączyła z gry Magdalenę Szymkiewicz oraz Kamilę Borkowską, a sama zaczęła punktować i to nie byle jak. Celne rzuty zza linii 6,75 Ullmann oraz Trębowicz w 5 minut dały 8 -punktowe prowadzenie (58:51). Gdy na listę strzelców wpisała się jeszcze Banucha, stało się jasne kto zgarnie brązowe medale.

Przełomowy moment spotkania: Celne rzuty za trzy punkty na przełomie trzeciej oraz czwartej kwarty Ullmann