Mistrzostwa Polski U18: Dzień 5 - półfinały

Dodano: 05.09.2020, 19:50

Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, zagrają w jutrzejszym finale Mistrzostw Polski U18 w Gdańsku. Gorzowianki dość łatwo ograły (77:44) w półfinale GTK Arkę Gdynia, a Enea AZS do samego końca walczył o zwycięstwo z gospodyniami.

o miejsca 5 - 8

Koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego dość długo walczyły o korzystny wynik w starciu z MUKS Poznań, jednak dużo bardziej skuteczna końcówka spotkania dała wygraną zespołu Krzysztofa Dobrowolskiego. Duża w tym zasługa Natalii Byczyk, która zakończyła spotkanie z double-double (15 punktów, 10 zbiórek) oraz grającej pełne 40 minut – Marty Masłowskiej (20 punktów, 7 zbiórek).

Przełomowy moment spotkania: Seria 10:0 drużyny z Poznania na przełomie trzeciej oraz czwartek kwarty – od stanu 46:45

MUKS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
66:58 (12:13, 14:10, 22:22, 18:13)

Poznań: Masłowska 20, Byczyk 15 (10zb), Piotrowska 10, Juskowiak 9, Batura 6, Gryzińska 4, Burzyńska 2
Aleksandrów Łódzki: Rudenko 15, Dżochowska 11, Trzymkowska 11 (10zb), Rok 8, Jarząb 8, Obrodzka 3 (11zb), Węcłaś 2

54 z 91 punktów całej drużyny z Bydgoszczy zdobyły Wiktoria i Roksana Sobiech, co przyczyniło się do wysokiego zwycięstwa nad SKS 12. Wygrana przyszła jednak dopiero w ostatniej kwarcie, wygranej 35:10. Wcześniej grające już w komplecie koszykarki z Warszawy, mogły sprawić nawet niespodziankę.

Przełomowy moment spotkania: Trafienia Wiktorii i Roksany Sobiech na 5 minut przed zakończeniem spotkania

Basket 25 Bydgoszcz - SKS 12 Warszawa
91:75 (23:16, 13:25, 20:24, 35:10)

Bydgoszcz: W. Sobiech 29 (12zb), R. Sobiech 25, Zasada 18, Przybylska 6, Misko 4, Krzykowska 3, Winiecka 2, Dąbrowska 1, Nogal 1
Warszawa: Woźniak 26, Janczak 13, Pawlak 9, Durka 8, Lampkowska 7, Stasinowska 7, Kobza 4, Święch 1

półfinały
Gdynianki dość słabo rozpoczęły spotkanie z drużyną z Gorzowa Wlkp. i już po czterech minutach gry przegrywały 4:12. Ponownie w grze GTK było dużo chaosu, jednakże jeszcze przed dłuższą przerwą  koszykarki z Pomorza skutecznymi akcjami zbliżyły się do rywalek na siedem „oczek” – 25:32.  Gdy wydawało się, że zespół prowadzony przez Karolinę Wieczorek pójdzie po zmianie stron rozpędzi się jeszcze bardziej – stało się zupełnie odwrotnie. Brak skuteczności, proste straty oraz zatrzymanie przez rywalki Kamili Borkowskiej (1 punktu, 10 zbiórek) dał wysoką wygraną i awans do finału.

Przełomowy moment spotkania: Zatrzymanie w trzeciej kwarcie Kamili Borkowskiej oraz trafienia Maji Kozłowskiej

GTK Arka Gdynia - Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.
44:77 (9:21, 16:11, 7:24, 12:21)

Gdynia: Szymkiewicz 12, Zaremba 9, Radel 6, Socha 4, Tryzno 4, Kuczyńska 4, Zalewska 2, Conte 2, Borkowska 1 (11zb)
Gorzów Wlkp.: Kobylińska 17, Ryzińska 14, Kozłowska 13, Michniewicz 10, Dudek 8 (10zb), Jeleńczak 3, Kuczyńska 3, Kamińska 2, Śmiałek 2

Przełomowy moment spotkania: Zatrzymanie w poczatkowych minutach przez AZS AJP liderek GTK - Borkowskiej oraz Szymkiewicz

Bardzo dobre pierwsze 10 minut spotkania w wykonaniu gospodyń turnieju (22:10), dawało dość spore szanse na zacięte spotkanie do samego końca. Tak też było… gdyż poznański AZS o wygraną musiał walczyć do ostatnich minut, a awans do finału dało 40 minut Alicji Rogozińskiej (15 punktów, 9 asyst) oraz znakomita gra pod tablicami Weroniki Piechowiak (21 punktów, 9 zbiórek).

Przełomowy moment spotkania: Trafienie zza linii 6,75 Alicji Rogozińskiej na 120 sekund przed końcową syreną

Energa MG 13 Politechnika Gdańska - Enea AZS Szkoła Gortata Poznań
50:56 (22:10, 7:22, 12:16, 9:8)

Gdańsk: Banucha 16 (16zb), Gebert 14, Jabłońska 8, Ullmann 7, Węglarz 3, Trębowicz 2
Poznań: Piechowiak 21, Jędrzejczak 17, Rogozińska 15, Piasecka 2, Jarecka 1

o 11. miejsce

MLKS-MOS Rzeszów - KS Pogoń Ruda Śląska
55:68 (12:20, 17:13, 18:15, 8:20)

Rzeszów: Miler-Kuciapa 18, Machalska 16, Gorzelnik , Kotowicz 5, Semko 2, Śląska 2, Kochmańska 2, Lipińska 2
Ruda Śląska: Kamińska 21, Flaszewska 13, Ciska 10, Matczak 7, Kuchta 7, Dyja 5, Gierwszewska 2, Toboła 2, Bulik 1

o 9. miejsce

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - Wisła CanPack Kraków
64:44 (11:13, 19:6, 15:14, 19:11)

Sokołów Podlaski: Jastrzębska 15, Kurach 13, Maślanka 13, Boks 11, Welenc 6, Dec 2, Zając 2, Dzikowska 1, Jurczak 1
Kraków: Gajoch 12, Bukowczan 11, Chrząszcz 6, Michalik 6, Pająk 4, Cepuchowicz 2, Grzywa 2, Wnorowska 1

***

niedziela - 06.09.2020
(mecz o 7. miejsce, Gdynia) 10:00 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SKS 12 Warszawa
(mecz o 3. miejsce, Gdańsk) 11:30 GTK Arka Gdynia - Energa MG 13 Politechnika Gdańska
(mecz o 5. miejsce, Gdynia) 12:15 MUKS Poznań - Basket 25 Bydgoszcz
(finał, Gdańsk) 13:45 Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. - Enea AZS Szkoła Gortata Poznań

Klasyfikacja końcowa (miejsca 9 - 12):