Mistrzostwa Polski U18: Dzień 2

Dodano: 02.09.2020, 22:01

Drugi dzień turnieju finałowego w Trójmieście, dał awans do 1/8 finału drużynom z Gorzowa Wlkp., Gdyni, Gdańska, Aleksandrowa Łódzkiego oraz z Poznania (MUKS oraz AZS). Tym razem wszystkie cztery spotkania dnia miały wyraźnych faworytów i obyło się bez niespodzianek.

Gorzowski AZS AJP w swoim pierwszym meczu fazy grupowej w Gdyni, nie miał problemów z pokonaniem zespołu z Sokołowa Podlaskiego 62:43 – dla którego była to już druga porażka w turnieju. Przewaga drużyny prowadzonej przez Janusza Kopaczewskiego w każdym fragmencie koszykarskiego rzemiosła, nie podlegała dyskusji.  Co warto jeszcze odnotować, rywalki z Mazowsza zostały całkowicie zdominowane pod tablicami (25:58).

Przełomowy moment: Seria 24:0 w drugiej kwarcie, dająca prowadzenie 46:18

ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski
62:43 (20:13, 26:8, 8:8, 8:14)

Gorzów Wlkp.: Kobylińska 16, Ryzińska 14, Kurkowiak 8 (17zb), Kuczyńska 8, Śmiałek 6, Harasimowicz 4, Michniewicz 2
Sokołów Podlaski: Welenc 10, Dec 8, Maślanka 7, Dzikowska 7, Jastrzębska 5, Kurach 2, Jurczak 2, Zając 2

W drugim meczu w Gdyni nastawiona na walkę o medale drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, rozgromiła MLKS-MOS Rzeszów 94:29.

Przełomowy moment: Seria zespołu UKS Basket Aleksandrów Łódzki 21:0 w pierwszej kwarcie meczu

MLKS MOS Rzeszów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
29:94 (8:33, 7:22, 6:18, 8:21)

Rzeszów: Machajska 12, Gósz 5, Lipińska 5, Kotowicz 3, Miler-Kuciapa 3, Gorzelnik 1
Aleksandrów Łódzki: Rudzińska 19 (10zb), Węcłaś 14, Dżochowska 14, Rudenko 12, Trzymkowska 10, Jarząb 7, Obrodzka 5 (11zb), Hnida 5, Rok 4, Makowska 4

Bez emocji było także w pierwszym meczu w Gdańsku, gdzie gospodynie pewnie pokonały Pogoń Rudę Śląską. Przyjezdne ze Śląska tylko w początkowych minutach szybkimi akcjami zaskakiwały swoje rywalki, jednak im było bliżej dłuższej przerwy tym coraz bardziej traciły nie tylko siły ale również skuteczność. „Pogoń” za wynikiem na niewiele się zdała, gdyż po 20 minutach gry było 38:55. Po przerwie miejscowe musiały tylko dograć pozostałe na zegarze minuty.

Przełomowy moment: Początek trzeciej kwarty, wygrany 8:0 przez „PG”

KS Pogoń Ruda Śląska - Energa MG13 Politechnika Gdańska
57:96 (19:29, 19:26, 10:19, 9:22)

Ruda Śląska: Kamińska 13, Matczak 11, Dyja 9, Gierwszewska 8, Flaszewska 8, Faber 4, Ciska 4
Gdańsk: Korandji 18, Ullmann 17, Banucha 14, Wilbik 14, Przepiórka 10, O. Węglarz 10, Jabłońska 6, Gebert 2, Mucha 2, W. Węglarz 1

Dobre pierwsze 10 minut spotkania (14:13) w wykonaniu koszykarek z Akademii Wisły CanPack Kraków, to za mało aby powalczyć o zwycięstwo z drużyną z Poznania. Kolejne 20 minut stało pod znakiem dominacji rywalek, które ten fragment wygrały 48:25. Szkoła Gortata z Poznania, aż 30 „oczek” rzuciła po stratach swoich rywalek.

Przełomowy moment: Seria 8:0 koszykarek z Poznania, dająca w 26 minucie gry prowadzenie 43:28