Węgry: VBW CEKK Cegléd zagra w #EuroCupWoman

Dodano: 28.07.2020, 12:19


Piąty sezon z rzędu, a szósty w historii na europejskich parkietach w EuroCup wystąpi węgierski VBW CEKK Cegléd. Losowanie ewentualnej fazy kwalifikacyjnej oraz fazy grupowej EuroCup oraz Euroligi odbędzie się 17 sierpnia br.Z powodu pandemii COVID-19 przedwcześnie zakończony sezon na Węgrzech, nie dał aż tak dużych strat finansowych poszczególnych klubów jak w innych ligach. W zeszłorocznej rywalizacji nie zostały przyznane natomiast medale, a miejsca w europejskich pucharach zostały przydzielone na podstawie wyników z trzech ostatnich sezonów.

Obecnie sytuacja międzynarodowa nie jest pewna, dlatego też FIBA przygotowuje kilka wersji rozegrania nowego sezonu pucharowego. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do Cegledu ponownie być może zawitają czołowe drużyny Europy.

W nowym sezonie w zespole zagra m.in. pozyskana z Castors Braine i pochodząca z Hiszpanii Mariona Ortiz, doświadczona 36 – letnia Katerina Sotiriou z Grecji, 23 – letnia Dominique McBryde prosto z Arizony (NCAA) czy też była zawodniczka hiszpańskiego Cadi La Seu i mająca 190 cm wzrostu Tinara Moore.

Po dość słabym poprzednim sezonie z zespołem pożegnał się Carrasco Tristancho, a zastąpił go doskonale znany z prowadzenia Reprezentacji Grecji na EuroBaskecie w 2017 roku oraz Mistrzostwach Świata w 2018 roku Konstantinos "Kostas" Keramidas.

Obecny skład VBW CEKK Cegléd:
Mariona Ortiz, Agnes Gorjanacz, Dora Nagy, Katerina Sotiriou, Eniko Kuttor, Tinara Moore, Dominique McBryde, Cintia Kobolak