3x3: Zawodniczki z kadry Polski 3x3 wygrywają Chance 3x3 Tour

Dodano: 25.07.2020, 20:17

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd na turniej finałowy Chance 3x3 Tour w czeskiej Pradze, który zakończył się zwycięstwem zawodniczek kadry Polski 3x3. W stolicy Czech wystąpiły jeszcze dwie drużyny z Polski, jednak nie znalazły się one na podium.

Team Poland 1 w składzie Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska, Marta Mistygacz oraz Martyna Cebulska w finałowym spotkaniu pokonał 16:11 team VVA (Pamela Effangova, Tereza Motyčáková, Gabriela Mervínská, Petra Pospíšilová). Tutaj szczególnie należy zwrócić uwagę na pierwsza zawodniczkę, która jest mocnym punktem drużyny z Hradca Kralove w lidze czeskiej.

Mistrzynie Chance 3x3 Tour w całym turnieju odniosły komplet zwycięstw (5/0), w tym 19:17 z Hvězdice z Brna z Kamila Hošková oraz 11:5 z kadrą Czech U23.

W meczu o 3. Miejsce Team Poland 4 (Aleksandra Zięmborska, Martyna Jasiulewicz, Sylwia Siemienas, Weronika Papiernik) przegrał 9:13 właśnie z zespołem Czech U23, a Team Poland 3 (Anna Pawłowska, Karolina Stefańczyk, Magdalena Parysek-Bochniak, Marta Marcinkowska) przegrał 15:21 w ćwierćfinale z późniejszymi finalistkami VVA.

Turniejem w Pradze zakończył się tegoroczny turniej Chance 3x3 Tour w Czechach, jednak wciąż trwa 3x3 Basket Tour na Słowacji. W sierpniu cały cykl będzie gościł w Koszycach (01.08), Trenczynie (08.08) oraz wielki finał w Bratysławie (15.08).

***

W tym roku z powodu pandemii COVID-19 nie odbywa się wielki czesko – słowacki turniej 3x3 Central Europe Tour, lecz osobne cykle turniejów w Czechach oraz na Słowacji.