Belgia: Liege Panthers i Roksana Schmidt nie zagrają w EuroCup

Dodano: 26.07.2020, 09:30


W dniu dzisiejszym władze belgijskiego Liege Panthers ogłosiły, że nie wezmą udziału w rozgrywkach EuroCup w sezonie 2020/2021. Wszystkiemu winna jest pandemia COVID-19, jednak nie jej obecne skutki ale to co może być jesienią.Skład drużyny z Liege prowadzonej przez asystenta głównego szkoleniowca Reprezentacji Belgii Pierre Cornia, jest dość specyficznie dobrany. Grają w niej zawodniczki w wieku 18 – 27 lat, które mogą się tutaj rozwijać pod kątem gry w kadrach młodzieżowych #BelgianCats oraz zdobywać doświadczenie poprzez granie w Europie. W zespole w nowym sezonie będzie występować także Roksana Schmidt, która po dobrym sezonie w Kangoeroes Basket Mechelen znalazła uznanie u trenera Cornia.

Władze klubu zdecydowały jednak, iż w sezonie 2020/2021 zespół ze względu na zagrożenie koronawirusem oraz możliwymi nagłymi wymaganiami kwarantanny nie weźmie udziału w rozgrywkach EuroCup.

Czytaj także: "Na pewno wróciła radość z gry co było dla mnie kluczowe" - mówi Roksana Schmidt


- Czekaliśmy do ostatniej chwili z rejestracją drużyny w EuroCup, lecz niepewność co do przyszłego rozwoju sytuacji była w dalszym ciągu zbyt duża. Liège Panthers stawia przede wszystkim na zdrowie i dobre samopoczucie zawodniczek oraz całego sztabu szkoleniowego i wszystkich osób towarzyszących. Osobiście jestem bardzo rozczarowany, ponieważ europejskie doświadczenie jest bardzo ważne dla zawodniczek jakie posiadamy w składzie. Niestety takie obecnie są realia i trzeba się z tym pogodzić. Biorąc pod uwagę ostateczne terminy na zgłoszenie się do ligi CEWL – tam nadal możemy zagrać, jednak obecnie jeszcze się do niej nie zgłosiliśmy – mówi trener Pierre Cornia.

Obecnie w drużynie oprócz Roksany Schmidt są same belgijki, w tym Emmeline Leblon i Manon Descamps które dość dobrze radziły sobie na ostatnich Mistrzostwach Europu U20 w Czechach.