Euroliga: ASC Sepsi zagra z najlepszymi!

Dodano: 22.07.2020, 09:19


Najlepsza rumuńska drużyna ostatnich lat oraz etatowy (od 6 lat) mistrz tego kraju z Sfântu Gheorghe, może po raz pierwszy w historii zagrać w Eurolidze. Czy tak się stanie? O tym dowiemy się już 17 sierpnia, podczas losowania fazy grupowej Euroligi.Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej władze klubu z Sfântu Gheorghe, dały jasny przekaz o chęci gry w Eurolidze. István Rusz, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego drużyny, poinformował o zaakceptowaniu przez FIBA zgłoszenia drużyny do Euroligi. Wiadomo już także, że jeśli liczba drużyn w nowym sezonie przekroczy 16 - to mistrz Rumunii będzie musiał walczyć w kwalifikacjach.

Drużyna, która w ostatnich latach całkowicie zdominowała rodzimą ligę (6 z rzędu tytułów mistrzowskich) w ostatnich dwóch sezonach występowała w fazie grupowej EuroCup. Podobnie było także w sezonach 2008/2009, 2009/2010 oraz 2013/2014.

Zespół po raz kolejny poprowadzi Zoran Mikes, który jest w drużynie od 2013 roku. Bośniak w tym czasie oprócz sześciu tytułów mistrzowskich zdobył także 4x Puchar Rumunii.

Skład zespołu na nowy sezon tworzą pochodząca ze Słowacji doświadczona Marie Růžičková, Annemarie Gödri-Părău, Andra Mandache, Nikolett Orbán, Renáta Kovács, Ștefania Cătinean, Rebecca Tobin, Clement Treasure, Adina Stoiedin, Pinelopi Pavlopoulou, Jovana Pašić oraz Rebekah Gardner.

Tutaj przybliżyć należy postać pochodzącej z USA Gardner, która w zeszłym sezonie występowała w izraelskim Bnot Hertzeliya notując 16,8pkt/m oraz 7,2zb/m i powinna być liderką Sepsi w nowym sezonie.