Mistrzostwa Pomorza 3x3: VBW Arka Gdynia wygrywa w Gdańsku

Dodano: 12.07.2020, 19:29

VBW Arka Gdynia pokonała 21:16 w finałowym spotkaniu Mistrzostw Pomorza 3x3 drużynę MG13 PG U23K, obie awansowały także do sierpniowego turnieju finałowego Mistrzostw Polski 3x3 w Gdyni. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki MG13 PG U23K II.

W turnieju w Gdańsku, udział wzięły łącznie cztery drużyny – po dwie z Politechniki Gdańskiej oraz Arki Gdynia. W fazie grupowej wszystkie spotkania wygrała VBW Arka Gdynia (Marta Marcinkowska, Alicja Żytkowska, Anna Wińkowska, Julia Niemojewska), które jednak w drugim spotkaniu miały dość duże szczęście i po morderczej dogrywce (blisko 5 minut) pokonały 16:15 MG13 PG U23K (Natalia Gwizdała, Aleksandra Zmierczak, Natalia Ławicka, Syanne Mohamed).

W bezpośrednich spotkaniach natomiast VBW Arka Gdynia wygrała wysoko z VBW Arka II Gdynia (Aleksandra Homza, Agata Szmyrka, Aleksandra Teler, Julia Zaremba) 21:5, a MG13 PG U23K pokonało MG13 PG U23K II 11:8 (Anna Adamczyk, Aleksandra Olęcka, Konstancja Banucha, Melanie Korandji).

Tabela fazy grupowej:
1. VBW Arka Gdynia 3/0
2. MG13 PG U23K 2/1
3. MG13 PG U23K II 1/2
4. VBW Arka II Gdynia 0/3

W półfinałach VBW Arka Gdynia ponownie nie miała problemów z wygraną nad VBW Arka II Gdynia -  21:12, a pierwsza drużyna MG13 PG także była górą nad „dwójką”.
W finałowym starciu koszykarki z Politechniki Gdańskiej dość długo były „w grze”, lecz sama końcówka i przewaga pod koszem Anny Wińkowskiej dała zwycięstwo 21:16.

Organizatorem turnieju był Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki, a turniej odbył się w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej w Gdańsku. Partnerem turnieju był portal KoszykowkaKobiet.pl.