Węgry: Mecz kontrolny z kadrą U20

Dodano: 09.07.2020, 10:37

W Székesfehérvár trwa zgrupowanie kadr Węgier seniorek oraz U20, podczas którego rozgrany został mecz kontrolny. Wynik (67:41) nie był jednak aż tak istotny jak gra, szczególnie po tak długim okresie postojowym.

Początek spotkania należał do kadry U20, która po 10 minutach prowadziła 17:10. Jeszcze większa przewaga była w drugiej kwarcie, gdzie na tablicy wyników zrobiło się 24:11. Był to jednak jedyny moment, kiedy zawodniczki Norberta Székely wyraźnie przegrywały ze swoimi przeciwniczkami. Od tego momentu coraz lepsza gra w obronie oraz celne rzuty niwelowały straty, dając po 20 minutach gry remis po 27. Po zmianie stron uczestniczki ostatniego EuroBasketu wyraźnie zdominowały spotkanie i ostatecznie wysoko wygrały 67:41.

Węgry - Węgry U20
67:41 (10:17, 17:10, 24:7, 16:7)

Węgry: Bálint 8, Dubei 9, Kányási 7, Lelik 7, Weninger 6, Studer 6, Barnai 6, A. Kiss 6, Mérész 5, Aho 5
Węgry U20: Wentzel 12, Angyal 6, Budácsik 5, Horváth 4, Bacsó 3, Boros 3, Vég-Dudás 3, Mányoky 3

- To była bardzo dobra okazja aby w końcu po tak długiej przerwie rozegrać mecz. Wynik nie był najważniejszy, bardziej chodziło o styl gry. Pierwsza połowa była dość ciężka, jednak po przerwie wszystko już było tak jak powinno być. Dokładnie to zaczęliśmy grać w 15 minucie meczu, kiedy punkt po punkt odrabialiśmy straty. Jest jeszcze dużo rzeczy do poprawy, jednak najbliższe dwa tygodnie powinny wystarczyć – powiedział po meczu trener Reprezentacji Węgier Norbert Székely.

Całe zgrupowanie zaplanowane zostało na cztery tygodnie, podczas których drużyna przygotowywać będzie się do listopadowego spotkania kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy przeciwko Holandii. Węgierska drużyna już teraz stara się odmłodzić drużynę, poprzez wprowadzanie do kadry zawodniczek poniżej 20 roku życia. W obecnym składzie kontuzjowaną kapitan Krisztine Raksányi, zastąpiła 23 – letnia Debóra Dubei.

- Teraz mamy czas aby odizolowani od świata spokojnie popracować i ukształtować nasz repertuar taktyczny. Stąd też na zgrupowaniu jest bardzo dużo młodych zawodniczek – dodaje Székely.

Po 4 - tygodniowym zgrupowaniu, kolejne dość krótkie (4 dni) odbędzie się tuż przed spotkaniem z Holandią.

Dodajmy, iż w hali MKOSZ w Székesfehérvár oprócz kadry seniorek oraz U20 przebywa także drużyna U18.