Reprezentacja Serbii wróciła do treningów

Dodano: 16.06.2020, 11:37


Mistrzynie Europy z 2015 roku oraz brązowe medalistki z 2019 roku, rozpoczęły pierwsze letnie zgrupowanie w Zlatiborze. Pandemia pokrzyżowała jednak plany Marina Maljković, która w obecnym okresie miała dokonywać zmiany pokoleniowej drużyny.
W racji wyjątkowości obecnego sezonu Marina Maljković do Zlatiboru zdecydowała się zabrać dwie grupy zawodniczek – doświadczonych oraz tych młodych, które wkraczają dopiero do drużyny narodowej. Te doświadczone będą miały możliwość rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Europy, natomiast te młodsze będą mogły już teraz podnieść swoje umiejętności oraz bardziej uwierzyć w to aby w przyszłości być liderkami drużyny narodowej.

W Zlatiborze kadra Serbii trenuje już od kilku lat i na chwilę obecną nikt nie widzi możliwości zmiany tego miejsca. W lecie nie będą rozegrane żadne mecze towarzyskie, tak więc cały obóz będzie wykorzystany maksymalnie do wprowadzania młodych zawodniczek do systemu Maljković.

Pełen skład na zgupowanie w Zlatiborze: Maja Miljković, Sonja Vasić, Sasa Čađo, Sara Krnjić, Nevena Jovanović, Dajana Butulija, Nikolina Milić, Dragana Stanković, Aleksandra Stanaćev, Maja Škorić i Tina Krajišnik.

Z młodszych zawodniczek obecne będą: Snezana Bogicevic, Andjela Dugalic, Mina Djordjevic, Mona Zaric, Katarina Zec, Katarina Jakovljevic, Masha Jankovic, Aleksandra Katanic, Ivana Katanic, Jovana Nogic, Sofija Olic, Milica Popovic, Ivana Stefanov, Tana. Marina Stojić i Teodora Turudić.

Serbia w lutym br. zapewniła sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich, które jednak zostały przeniesione na 2021 rok. W listopadzie br. drużyna rozegra dwa dość ważne wyjazdowe spotkania w ramach kwalifikacji do EuroBasketu z Litwą oraz Turcją.