EuroCup: Pary 1/4 już znane

Dodano: 28.02.2020, 12:14


Rozlosowane zostały pary 1/4 EuroCup, które zmagania o półfinały rozpoczną już 12 marca. Do czterech drużyn z EuroCup dołączyły cztery zespoły z Euroligi, które zajęły odpowiednio 5 oraz 6 miejsca w obu grupach. Dość niespodziewanie w  EuroCup i Eurolidze nie ma już dwukrotnego organizatora oraz uczestnika Final 4 Euroligi z 2018 oraz 2019 roku.W związku z panującą pandemią koronawirusa, FIBA podjęła wstępną decyzję o organizacji turnieju Final Eight we wrześniu bądź też październiku br. Czy taki turniej mieć będzie miejsce, dowiemy się być może już w maju na kolejnym posiedzeniu FIBA.

***

Drużynami, które wywalczyły awans w fazie grupowej Euroligi były kolejno: Reyer Venezia oraz Castors Braine (grupa A) oraz Dynamo Kursk i UNI Girona (grupa B). Z poprzedniej rundy EuroCup przeszły natomiast: Flammes Carolo (wyeliminowało CCC Polkowice), Basket Landes, Avenida Salamanca oraz Valencia Basket.

pary 1/4 EuroCup tworzą (12 oraz 19 marca):
Castors Braine (Belgia) - Valencia Basket (Hiszpania)
Flammes Carolo (Francja) - Basket Landes (Francja)
Dynamo Kursk (Rosja) - Avenida Salamanca (Hiszpania)
Reyer Venezia (Włochy) - UNI Girona (Hiszpania)

W ubiegłym sezonie ze zwycięstwa cieszyła się Nadieżda Orenburg z Rosji, która w rewanżu odrobiła 4-punktową stratę z pierwszego meczu (71:75) i pewnie wygrała (75:57) z BLMA z Francji.

Jeśli natomiast popatrzymy na całą historię 18 sezonów Pucharu Europy, to najwięcej zwycięstw na swoim koncie ma rosyjskie Dynamo Moskwa (3). Z dwoma zwycięstwami kolejne miejsce zajmuje Galatasaray Stambuł, a pozostałe zespoły wygrywały rozgrywki po jednym razie – a były to m.in. Bourges Basket (2016), ESBVA-LM (2015), wracające w tym sezonie na europejskie parkiety Elitzur Ramla z Izraela (2011) czy też z powodzeniem grająca obecnie w Eurolidze Famila Schio (2008).