EuroCup: CCC Polkowice kończy pucharowy sezon

Dodano: 26.02.2020, 17:06

Mistrz Polski przegrał na wyjeździe z Flammes Carolo i dopadł z dalszej rywalizacji w EuroCup. Podobnie stało się z Ormanspor, który nie był w stanie nic zrobić w meczu z Basket Landes i przegrał wysoko – 64:102. Z wygranej i awansu mogła za to cieszyć się hiszpańska Valencia, która wysoko ograła ligowego rywala Lointek Gernika.

„Pomarańczowe” przed meczem rewanżowym do odrobienia miały zaledwie dwa „oczka”, po znikomej porażce w pierwszym meczu we własnej hali. Jednakże już pierwsze 10 minut meczu powiększyło straty do o kolejne 16 punktów! Gdy wydawało się, że nic dobrego już w tym meczu dla CCC się nie wydarzy – nadeszła ostatnia kwarta i trafienie Robinson dające cień szansy i wynik 58:65 na blisko 7 minut przed zakończeniem meczu. Niestety dla Marosa Kovacika dwa celne rzuty zza linii 6,75 Sottany postawiły kropkę nad „i” i dały awans drużynie „Płomieni”. Aż sześć zawodniczek gospodyń rzuciło 10 lub więcej punktów - Endene Miyem 17, Giorgia Sottana 15, Kim Mestdagh 14, Shae Kelley 13, Amel Bouderra 10 oraz Nigeryjka Evelyn Akhator 10 punktów i 11 zbiórek. Flammes trafiło także aż 12x zza linii 6,75 przy 5 takich trafieniach CCC, gdzie liderką była Danielle Robinson – 20 punktów.

Mało kto wyobrażał sobie, że aż tak wysokim wynikiem zakończy się spotkanie we Francji pomiędzy Basket Landes a Ormansporem. Przyjezdne nieoczekiwanie przegrały pierwsze spotkanie 79:82 i miały wszystko aby te straty odrobić. Niestety spotkanie „zakończyło” się już w połowie trzeciej kwarty, gdy przewaga miejscowych sięgnęła 26 punktów – 59:33. Po raz kolejny dość chaotycznie zagrała Arike Ogunbowale – 18 punktów, lecz tylko 7/23 z gry oraz Pelin Bilgic – 4 punkty (2/12). Na plus wypadły za to Angelica Robinson (15 punktów) oraz Courtney Paris (10 punktów, 10 zbiórek), jednak to było za mało aby przeciwstawić się dobrze dysponowanej drużynie z Nowej Akwitanii.

Także z wygranej mogła cieszyć się Valencia, która we własnej hali rozbiła 72:50 ligowego rywala Lointek Gernika Bizkaia. Jednakże takie duże rozmiary wygranej przypieczętowane zostały dopiero w ostatniej kwarcie, którą to miejscowe wygrały 23:8. Duża w tym zasługa 27-letniej Hiszpanki Roso Buch (14 punktów), Joy Brown (13) oraz Queralt Casas (10).

środa
83:73 (167:155) Flammes Carolo - CCC Polkowice (Miyem 17 - Robinson 20)
102:64 (184:143) Basket Landes - Ormanspor (Toure 20 - Ogunbowale 18)
72:50 (143:111) Valencia Basket - Gernika Bizkaia (Buch 14 - Milic 17)

czwartek
92:61 (169:126) Avenida Salamanca - Spartak Moskwa (Hayes 19 - Bertsch 15)

Do EuroCup z Euroligi awansowały Reyer Venezia oraz Castors Braine (grupa A) oraz Dynamo Kursk i UNI Girona (grupa B), które dołączyły do Flammes Carolo, Basket Landes, Avenida Salamanca oraz Valencia Basket. Losowanie par 1/4 odbędzie się w piątek o godz. 11:00.