Puchar Słowacji: MBK Ružomberok ponownie wygrywa

Dodano: 16.02.2020, 19:00

Mistrz Słowacji oraz zdobywca Pucharu Słowacji z poprzedniego sezonu, potwierdził swoją dominacje także w obecnym sezonie i ponownie pokonał w finale najgroźniejszego rywala - Piešťanské Čajky. Po brązowe medale sięgnęły powoli próbujące wrócić na ligowy szczyt koszykarki z Koszyc.

W meczu o brązowe medale w Pucharze Słowacji, Young Angels Košice bez problemów pokonały beniaminka z Bratysławy aż 92:60. O wygranej przesądziła druga połowa, którą wielokrotny Mistrz Słowacji oraz uczestnik Euroligi wygrał 48:18! „Młode Anioły” dobrze również rozpoczęły spotkanie, prowadząc po 10 minutach 30:16, jednakże fatalnie rozegrały kolejną część gry – 14:26. Wygraną dała głównie Bria Goss (26 punktów) oraz Channon Fluker (11 punktów, 9 zbiórek), jednak z bardzo dobrej strony pokazała się także 23-letnia Słowaczka Denisa Blanárová (19 punktów, 9/12 z gry). W drużynie z Koszyc zagrała Miljana Bojović, która przenisoła się w ostatnich dniach z CCC Polkowice. Bojović do końca sezonu zdecydowała się za darmo grać w zespole z Koszyc, przygotowując się również do Igrzysk Olimpijskich. Jak sama tłumaczy w CCC było dość dużo nieporozumień oraz nie było możliwości dogrania sezonu do końca.

Dubček Bratislava - Young Angels Košice
60:92 (16:30, 26:14, 7:26, 11:22)

Bratislava: Krajcovicova 16, Riecka 15, Luttmerdingova 12, Bertovic 6, Jarinova 4, Seligova 4, Bachorova 3
Košice: Goss 23, Blanarova 19, Mikovcakova 11, Balazova 8, Bartanusova 8, Kozakova 3, Majorosova 3, Bohusova 3, Machalova 2

Dużo emocji przyniósł natomiast mecz finałowy, gdzie spotkali się ze sobą finaliście z poprzedniego sezonu oraz czołowe zespoły ligi słowackiej. Wyrównana pierwsza kwarta oraz nieznacznie lepsza druga w wykonaniu wicemistrza kraju z Pieszczan, dała prowadzenie 30:26. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i po 30 minutach gry jednym „oczkiem” prowadziły „Czajki”. Dramat zespołu pod wodzą trenera Richarda Kucsa nastąpił już na początku ostatniej kwarty, gdy „Rużo” zanotował serię 15:0 zamykając tym samym marzenia rywalek o zwycięstwie. Główną rolę odegrała w tym Nikola Dudášová (20 punktów), a także Miroslava Mištinová (16). Po drugiej stornie mecz z double-double zakończyła Jessica January – 17 punktów oraz 10 zbiórek, a blisko takie wyczynu była także Katarína Tetemondová (7 punktów, 11 zbiórek).

- To był znakomity mecz, który zasłużył na miano finału Pucharu Słowacji. Walka na całym parkiecie oraz wojownicze nastawienie moich zawodniczek, szczególnie w ostatniej kwarcie była znakomita promocją koszykówki kobiet. Zagraliśmy dodatkowo dość wąskim składem, lecz daliśmy radę i to najważniejsze – mówił po meczu Juraj Suja (trener MBK Ružomberok).