WNBL: Kia Nurse i Canberra Capitals bliżej finału, wygrana lidera sezonu

Dodano: 18.02.2020, 11:11

Obrońca tytułu ze stolicy Australii, zrobił pierwszy krok w stronę finału ligi WNBL. Do wygranej drużynę ze stolicy Australii poprowadziła MVP sezonu zasadniczego Kia Nurse – 25 punktów. Drugi półfinał padł łupem lidera sezonu zasadniczego - Southside Flyers, który pokonał 68:65 Adelaide Lightning. W półfinałach rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Zespół z Canberry wygraną zapewnił sobie dopiero w ostatniej kwarcie – wygranej (27:15), a „worek z punktami” otworzyła Olivia Epoupa. To właśnie punkty rozgrywającej kadry Francji oraz kolejne „oczka” Rocci, Froling oraz Nurse i brak skuteczności gości dały dość wyraźną wygraną. Jednakże należy wspomnieć, iż tuż po wznowieniu gry w czwartej kwarcie i celnym rzucie zza linii 6,75 Garrick na prowadzeniu były koszykarki z Melbourne (58:57). Pełne 40 minut zagrała Kia Nurse, rzucając w tym czasie 25 punktów -7/19, a 19 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst dorzuciła Olivia Epoupa. Po drugiej stronie 17 „oczek” uzbierała Amerykanka Lindsay Allen, a o jedno mniej Madeleine Garrick, która z powodzenie gra również w kadrze 3x3.

UC Capitals - Melbourne Boomers
84:70 (23:22, 16:17, 18:16, 27:15)

Canberra: Nurse 25, Epoupa 19 (10zb), Froling 11, Rocci 10, Tolo 10, Griffin 7 (12zb), Potter 2
Melbourne: Allen 17, Garrick 16, Cunningham 14, George 12, Magbegro 8, Purcell 2, Beck 1

23.02.2020 Melbourne Boomers v UC Capitals
ew. UC Capitals - Melbourne Boomers

***

Lider sezonu zasadniczego - Southside Flyers, wygrał w pierwszym meczu półfinałowym 68:65 z Adelaide Lightning i zrobił pierwszy krok w stronę finału. Spotkanie jednak dużo lepiej i przede wszystkim skuteczniej, rozpoczęły przyjezdne i prowadziły w 8 minucie gry 24:11. Flyers punkt po punkcie niwelowały straty, a duży w tym udział miała Russell oraz Mitchell. Wszystko to dało po pierwszej połowie wciąż „otwarty” wynik 34:39. Po zmianie stron seria 6:0 dało prowadzenie drużynie Flyers, a w kolejnych akcjach głównie po akcjach Mitchell oraz wspomnianej Russell dość znaczne prowadzenie 56:46. To właśnie trzecia kwarta zaważyła o końcowym wyniku, jednak w samej końcówce przyjezdne próbowały zmienić jeszcze wynik – bezskutecznie. Liderką szóstego zespołu poprzedniego sezonu była Mercedes Russell, która w ciągu 40 minut rzuciła 20 punktów oraz zebrała 19 piłek. O pięć „oczek” mniej rzuciła Leilani Mitchell, a MVP poprzedniego sezonu Rebecca Cole dodała 13. Po drugiej stronie najskuteczniejsza była Lauren Nicholson – 14 punktów, 7 zbiórek. Oba zespoły zagrały na takiej samej skuteczności z gry – 36%.