EuroCup: Remis i awans CCC, Artego zakończyło europejski sezon

Dodano: 29.01.2020, 21:28

W rewanżowym meczu CCC Polkowice zremisowało w Moskwie z miejscowym MBA 82:82, lecz dzięki przewadze z pierwszego meczu awansowało do kolejnej rundy. Straty z nawiązką odrobił Ormansport, jednak zapewnił to sobie dopiero w ostatniej kwarcie. Dalej grają także dwie hiszpańskie drużyny – Valencia oraz Gernika Bizkaia. Z pucharami żegna się natomiast Artego, które nie dało rady nawiązać walki z wicemistrzem Hiszpanii z Salamanki.

Nic do powiedzenia w rewanżowym spotkaniu w Walencji, nie miał do powiedzenia rosyjski Enisey. 5-punktowa strata odrobiona została już w pierwszej kwarcie, a kolejne minuty skutkowały tylko powiększaniem przewagi. 15 punktów i 11 zbiórek zaliczyła Joy Brown, a 19 „oczek” rzuciła Tirera. U rywalek wyróżniła się Kyara Linskens – 10 punktów oraz 16 zbiórek.

Straty odrobił także Ormanspor, którzy dzięki znakomitej grze Arike Ogunbowale – 31 punktów nie miał problemów z wygraną nad mistrzem Grecji. Dużą rolę odegrały także Angelica Robinson, która rzuciła 14 „oczek” oraz Courtney Paris – 12 punktów, 13 zbiórek. Po drugiej stronie double-double zaliczyła Bashaara Graves – 10 punktów, 16 zbiórek. Olympiakos „trzymał” się jedynie przez 30 minut, lecz ostatnia kwarta przegrana 6:24 pogrzebała marzenia o kolejnej rundzie.

Ciekawie było w Moskwie, gdzie CCC zremisowało z MBA 82:82. „Pomarańczowe” na rewanżowe spotkanie przyleciało z aż 23-punktową przewagą, co już na początku spotkania pozwalało na złapanie oddechu. CCC jeszcze na 13 sekund przed końcową syreną prowadziło 82:80, jednak przewinienie Stallworth oraz dwa celne rzuty wolne Psarevy dały ostatecznie remis. 21 punktów dla CCC rzuciła Maria Conde, a 16 dodała wspomniana Denesha Stallworth.

Bardzo dobry początek w Szekszardzie miały gospodynie, które po 13 minutach gry prowadziły już 31:16 i miały realną szansę na odrobienie 18 „oczek” straty z pierwszego spotkania. Od tego jednak momentu punkty Wojty, Lo czy też Dietrick skutecznie niwelowały straty i jeszcze przed dłuższą przerwą dały wynik 42:36. Po zmianie stron gra się wyrównała, a sama końcówka należała do gospodyń 79:75.
W pozostałych meczach emocji nie było w meczu Carolo Basket z Besiktasem Stambuł, gdzie różnica z pierwszego spotkania była dość wysoka i wynosiła 16 „oczek”. W rewanżu finalista ubiegłorocznego Pucharu Francji ponownie wygrał i tym samym przypieczętował awans. Endene Miyem rzuciła 22 „oczka”, 17 dodała Kim Mestdagh.

Zupełnie co innego było w meczu Basket Landes z Cadi La Seu, gdzie po pierwszym spotkaniu 14-punktową przewagę miała drużyna z Hiszpanii. W rewanżu już od pierwszych minut widać było, iż gospodynie zamierzają walczyć o awans – prowadząc po 20 minutach 37:24. Po zmianie stron przewaga wynosiła już ponad 20 „oczek”, a finalnie po trafieniu Aby Gaye na 90 sekund przed końcową syreną wyniosła 31 punktów. Aż pięć zawodniczek Landes zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym - Mamignan Toure 16, Miranda Ayim 15, Romana Hejdova 14, Ana Suarez 12, Aby Gaye 11.

Emocji nie było niestety w meczu Artego Bydgoszcz z wicemistrzem Hiszpanii z Salamanki, który całkowicie zdominował spotkanie rewanżowe i wygrał 80:67. Przełomowa dla wyniku była druga kwarta, którą gospodynie wygrały 21:10 i mając po 20 minutach 16 „oczek” przewagi. Liderką zespołu Miguela Ortegi była Jewell Loyd, która rzuciła 23 punkty. Tyle samo dla Artego zdobyła Brianna Kiesel, dodając do tego 6 asyst. Słabiej wypadła Laura Miskiniene – (8 punktów, 11 asyst), która jednak musiała walczyć z m.in. z Temi Fagbenle.

64:49 Valencia - Enisey (Tirera 19 - Linskens 10pkt, 16zb)