Puchar Polski: Arka Gdynia najlepsza w Lublinie!

Dodano: 19.01.2020, 18:01

Arka Gdynia potrzebowała 45 minut aby po raz kolejny udowodnić swoją wyższość nad aktualnym mistrzem Polski z Polkowic. Tym razem CCC było bardzo blisko wygranej, jednak w regulaminowym czasie gry zabrakło szczęścia. Nagroda MVP powędrowała do Barbory Balintovej z Arki Gdynia.

finał
CCC Polkowice po raz trzeci w obecnym sezonie próbowało pokonać drużynę z Gdyni, i po raz trzeci zaznało smaku porażki. W finale Pucharu Polski w Lublinie potrzeba było na to 45 minut, gdyż w ostatniej minucie spotkania Arka odrobiła cztery punkty straty i doprowadziła do dogrywki. We wcześniejszych minutach drużyna z Pomorza prowadziła nawet różnicą 14 „oczek” – 53:39 i wydawało się, że emocji w tym spotkaniu już nie będzie. Jednakże skuteczne akcje Gajdy, Bojovic, Spanou czy też Robinson dały prowadzenie 61:60 na 3 i pół minuty przed końcową syreną. W ostatnich akcjach regulaminowego czasu gry punktowały tylko zawodniczki z Arki – Kastanek oraz Allen, które dały remis. W dogrywce seria 9:0 od stanu 74:70 przypieczętowała wygraną. Warto wspomnieć, iż w finale słabiej zagrała Maria Conde (29 minut, 1/8 z gry), która w dotychczasowych spotkaniach była wyróżniającą się zawodniczką w talii trenera Kovacika.

Barbora Balintova, Mariya Papova i Sonja Greinacher z Arka Gdynia oraz Danielle Robinson i Artemis Spanou z CCC Polkowice znalazły sie w pierwszej "5" turnieju Pucharu Polski.