MP U22: Faza półfinałowa – cztery ostatnie drużyny z awansem

Dodano: 19.01.2020, 15:14


Zagłębie Sosnowiec i AZS Uniwersytet Warszawski z turnieju w Bochni oraz MUKS Poznań i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska z turnieju w Poznaniu – dołączyły do „czwórki” mającej zapewniony awans.




W Bochni pewnie dwa pierwsze spotkania wygrało Zagłębie Sosnowiec, które w pierwszym meczu 91:69 rozgromiło MMKS Katarzynki Toruń . Równie wysoki wynik był z meczu z gospodyniami z Bochni, gdzie Zagłębie wygrało 97:77. W obu meczach znakomicie zagrała Aleksandra Wojtala, rzucając kolejno 31 oraz 26 punktów.

Z awansu cieszyć się mogły także po dwóch spotkaniach koszykarki z Uniwersytetu Warszawskiego, które wygrały kolejno z Bochnią oraz zespołem z Torunia.

W decydującym o 1. miejscu Zagłębie pokonało AZS Uniwersytet Warszawski 79:70, a aż 35 punktów rzuciła Aleksandra Wojtala. Drugim strzelcem była kolejna młoda i zdolna zawodniczka  Zagłębia Martyna Jasiulewicz – 21 punktów oraz 10 zbiórek.

1. Zagłębie Sosnowiec 3/0 6pkt
2. AZS Uniwersytet Warszawski 2/1 5pkt
3. MOSIR Bochnia 1/2 4pkt
4. MMKS Katarzynki Toruń  0/3 3pkt

Zawodniczką turnieju wg portalu KoszykowkaKobiet.pl – Aleksandra Wojtala (Zagłębie Sosnowiec) z dorobkiem 30,6pkt/m.

W Poznaniu po dwóch wygranych meczach (z TS Ostrovia Ostrów Wlkp.  100:68, z Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 74:60), awans zapewniła sobie drużyna MUKS Poznań prowadzona przez Magdalenę Leciejewską. Z awansu cieszyć się mogła także Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, która pokonała w pierwszym meczu 65:57 MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski . W drużynie z Poznania, w każdy spotkaniu wyróżniała się Aleksandra Zięmborska (15,14 oraz 12 punktów).

W ostatnim meczu turnieju Politechnika Gdańska pokonała TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 89:47 i z 2. miejsce awansowało do turnieju finałowego U22.  

1. MUKS Poznań 3/0 6pkt
2. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 2/1 5pkt
3. MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. 1/2 4pkt
4. Ostrovia Ostrów Wlkp. 0/3 3pkt

Zawodniczką turnieju wg portalu KoszykowkaKobiet.pl – Aleksandra Zięmborska (MUKS Poznań) z dorobkiem 13,6pkt/m oraz 9,6zb/m.

Już wcześniej awans do turnieju finałowego, który odbędzie się od 5 do 9 lutego br. w Gdańsku uzyskały Enea AZS Poznań, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz GTK Arka Gdynia.