MMP U22: GTK Arka, AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz Enea AZS na podium

Dodano: 19.01.2020, 13:55

Ostatnia kwarta, wygrana przez GTK 19:5 dała wygraną nad gorzowskim AZS AJP w finałowym spotkaniu Młodzieżowego Pucharu Polski w Lublinie. W spotkaniu o 3. miejsce seria 16:0 na samym początku spotkania "ustawiła" mecz i dała wygraną zespołu z Poznania. MVP wybrana została Magdalena Szymkiewicz z GTK Arki Gdynia.

mecz o 3. miejsce
W meczu o III miejsce MPP w Lublinie Enea AZS Poznań pokonał 57:44 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki . Zwycięstwo zapewniło głównie pierwsze 10 minut meczu, które AZS wygrał aż 19:6 – prowadząc po 6 minutach… 16:0. Rywalki z Aleksandrowa Łódzkiego próbowały odrabiać straty, jednak przewaga była zbyt wysoka. Przed ostatnią kwartą po trafieniach Pszczolarskiej, przewaga trochę stopniała, jednak w dalszym ciągu była dość duża 51:33.

57:44 (19:6, 20:15, 12:12, 6:11)

Poznań: Stefańczyk 20, Banaszak 10, Rogozińska 10, Piechowiak 5, Jarecka 5, Jędrzejczak 3, Siatkowska 2, Piasecka 2
Aleksandrów Łódzki: Pszczolarska 9, Kaźmierczak 9, Dudek 7, Lorenz 5, Łopińska 4, Rok 3, Leszczyńska 2, Jarzab 1

finał
Skuteczne drugie 10 minut meczu finałowego MPP U22 w Lublinie, dało nawet 12-punktowe prowadzenie GTK Arki nad gorzowski AZS AJP. Rywalki jednak w kolejnych minutach punkt po punkcie odrabiały straty i jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty do rywalek traciły zaledwie jedno „oczko” – 44:45. Gdy wydawało się, że emocje mogą być do samego końca, to celne rzuty Wińkowskiej, Piestrzyńskiej czy też Szymkiewicz postawiły kropkę nad „i”.

Najlepsza zawodniczka zespołu z Gorzowa Wlkp.:
Wiktoria Keller – 24 punkty

Najlepsza zawodniczka zespołu z Gdyni:
Anna Wińkowska – 10 punktów, 13 zbiórek

Sześć punktów z rzędu zawodniczek Arki, które na 180 sekund przed zakończeniem dały wynik 60:47