Puchar Polski: Arka Gdynia oraz CCC Polkowice w finale

Dodano: 18.01.2020, 19:27

Arka Gdynia po zaciętym spotkaniu pokonała wicemistrza Polski z Gorzowa Wlkp. i jako pierwsza zameldowała się w jutrzejszym finale Pucharu Polski. Tym razem główną rolę w zespole trenera Vetry odegrała Bec Allen – 21 punktów, 7 zbiórek. W drugim meczu CCC ograło Artego, a było to możliwe dzięki Marii Conde - 22 punkty, 9 zbiórek, 7 asyst.

I półfinał
180 sekund gry i 11:2 dla wicemistrza Polski – tak rozpoczęło się pierwsze półfinałowe spotkanie Pucharu Polski w Lublinie.  Gdynianki szybko jednak straty nadrobiły i po kolejnych 3 minutach był już remis po 11.  W kolejnych minutach minimalną przewagę miała Arka, która za sprawą skutecznej gry Allen oraz Balintovej prowadziła po 20 minutach 32:28. Po zmianie stron AZS za wszelką cenę próbował doprowadzić minimum do remisu, jednak sztuka ta nie udała się ani razu. Najbliżej było na 11 sekund przed końcową syreną po celnym rzucie zza linii 6,75 Maigi (65:66), jednak w odpowiedzi dwa celne rzuty wolne oddała Papova. W rewanżu za trzy chybiła Copper i było po meczu.

Przełomowy moment:
Przewinienie Maigi na 8 sekund przed końcem spotkania przy stanie 66:65 dla Arki oraz dwa celne rzuty wolne byłej zawodniczki trenera Maciejewskiego – Papovej

Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp.
70:65 (15:20, 17:8, 18:18, 20:19)

Gdynia: Allen 21, Papova 17, Kastnaek 8, Gulich 8, Greinacher 6, Balintova 5, Slamova 5
Gorzów Wlkp.: Copper 30, Green 11, PMaiga 8, Prezelj 7, Juskaite 6, Thomas 2, Keller 1

II półfinał
Wyrównana pierwsza połowa, zakończona wynikiem 27:24 dla CCC oraz bardzo skuteczny fragment w połowie trzeciej kwarty dał ostatecznie wygraną mistrza Polski nad Artego. Przy stanie 33:28 dla „Pomarańczowych” dwa z rzędu celne rzuty za trzy punkty (Conde, Gajda) dały 11-punktowe prowadzenie w 26 minucie. Artego próbowało odrabiać straty, jednak w odpowiedzi raz po raz skuteczna była drużyna Marosa Kovacika. CCC skutecznie przeciwstawiło się Miskiniene, która w ciągu 36 minut rzuciła tylko 7 „oczek” – 1/5 z gry oraz zebrała 11 piłek. Dobra gra CCC pod tablicami, dała aż 47 zbiórek – rywalki o połowę mniej.

Najlepsza zawodniczka zespołu z Bydgoszczy:
Brianna Kiesel – 27 minut

Najlepsza zawodniczka zespołu z Polkowic:
María Conde – 22 punkty, 9 zbiórek, 7 asyst

Weronika Gajda – 10 punktów, 4 zbiórki, 5 asyst

Trafienia Conde oraz Gajdy zza linii 6,75 w 25 minucie dające 11-punktowe już prowadzenie 39:28