MMP U22: GTK Arka oraz AZS AJP Gorzów Wlkp. w finale

Dodano: 18.01.2020, 18:29

W pierwszym finale Młodzieżowego Pucharu Polski spotkają się ze sobą GTK Arka Gdynia oraz Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. Oba spotkania półfinałowe było bardzo zacięte, dodatkowo w obu meczach końcowa różnica wynosiła zaledwie pięć punktów.

I półfinał
20 punktów oraz 12 zbiórek Wiktorii Keller oraz skuteczna gra Karoliny Matkowskiej, przesądziła o wygranej gorzowskiego AZS’u z Enea AZS Poznań. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było 29:30, by po kolejnej kwarcie 39:42.   Na początku ostatnich 10 minut drużyna Roberta Pieczyraka wypracowała 10-punktowe prowadzenie, jednak w odpowiedzi rywalki skutecznie punktowały. Nie starczyło jednak czasu na całkowite odrobienie strat i doprowadzenie minimum do dogrywki.

Najlepsza zawodniczka zespołu z Poznania:
Karolina Stefańczyk – 15 punktów

Najlepsza zawodniczka zespołu z Gorzowa Wlkp.:
Wiktoria Keller – 20 punktów, 12 zbiórek

Przełomowy moment:
Piąte przewinienie Karoliny Stefańczyk oraz dwa celne rzuty wolne Wiktorii Keller na 60 sekund przed zakończeniem spotkania

Enea AZS Poznań - Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.
52:58 (11:13, 18:17, 10:12, 13:16)

Poznań: Stefańczyk 15, Piechowiak 15, Banaszak 8, Rogozińska 7, Piasecka 5, Jasińska 2
Gorzów Wlkp.: Keller 20 (12zb), Matkowska 18, Duchnowska 10, Kielar 4 (10zb), Śmiałek 4, Kobylińska 2

II półfinał
W drugim półfinale skuteczna pierwsza kwarta, wygrana 23:16 dała także minimalną przewagę po 20 minutach meczu – 40:33. Po zmianie stron i celnych rzutach Pszczolarskiej oraz Jarząb był remis po 42, jednak w odpowiedzi ponownie skuteczne były zawodniczki z Pomorza. W ostatniej kwarcie remis notowany był na 180 sekund przed zakończeniem meczu (po 62), był on także ostatnim w całym meczu. Końcowe sekundy skuteczniej zagrało GTK, które za sprawą Rudzkiej oraz Bazan mogło świętować wygraną.

Najlepsza zawodniczka zespołu z Gdyni:
Magdalena Szymkiewicz – 14 punktów, 4 asysty

Najlepsza zawodniczka zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego:
Martyna Leszczyńska – 17 punktów, 12 zbiórek

Trafienie zza linii 6,75 Justyny Rudzkiej na 35 sekund przed zakończeniem meczu na 71:67