Puchar Polski: Gorzowski AZS i CCC meldują się w półfinale!

Dodano: 17.01.2020, 19:39

Gorzowski AZS pokonał w pierwszym ćwierćfinale gospodynie Pucharu Polski 88:80, co dało awans do półfinału i za rywala Arkę Gdynia. Aż 46 z 88 punktów całego zespołu rzucił duet Copper-Green. W drugim meczu emocji nie było, gdyż CCC łatwo i przyjemnie pokonało I-ligowy MKS Pruszków - 18 "oczek" dla CCC rzuciła Monika Naczk.

I ćwierćfinał
Wygrana aż 36:22 ostatnia kwarta spotkania przez gorzowski AZS, dała ostatecznie wygraną w ćwierćfinale Pucharu Polski z gospodyniami z Lublina. Wcześniejsze minuty stały pod znakiem minimalnej przewagi drużyny Krzysztofa Szewczyka, która po 30 minutach prowadziła 58:52. Wicemistrza Polski do remisu po 66 doprowadziło trafienie zza linii 6,75 Juskaite, a kolejne punkty tejże zawodniczki dały prowadzenie 69:66. Zaciętą końcówkę lepiej z linii rzutów wolnych wykorzystały przejezdne, które zagrają jutro w półfinale.

Przełomowy moment:
Dwa z rzędu trafienia zza linii 6,75 Juskaite przy wyniku 66:63 dla AZS UMCS Lublin w IV kwarcie

AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp.
80:88 (18:19, 21:22, 19:11, 22:36)

Lublin: Peterson 24, Day 14 (10zb), Adamowicz 12, Labuckiene 12, Popovic 8, Szott-Hejmej 4, Degbeon 4, Sklepowicz 2
Gorzów Wlkp.: Copper 27 (12zb), Green 19 (15zb), Juskaite 16, Keller 8, Thomas 7, Maiga 6, Prezelj 5

II ćwierćfinał
Mistrz Polski z Polkowic pewnie pokonał najlepszą drużynę I ligi z Pruszkowa 95:59, pewnie awansując do półfinału Pucharu Polski. Skazywany na porażkę MKS Pruszków już po pierwszych 10 minutach wyraźnie ustępował rywalowi i przegrywał 11:24. CCC bardzo skutecznie zagrało także w kolejnych minutach, gdzie wygrana kwarta 37:16 dała ostatecznie po 20 minutach wynik 61:27. W całym spotkaniu Maros Kovacik dość dobrze rotował składem, czego dowodem było aż 24 minuty i 18 punktów Moniki Naczk. To właśnie pochodząca z Gdańska Naczk była najskuteczniejsza zawodniczką swojego zespołu. Dość dużą ciekawostką są aż 22 punkty zdobyte przez „Pomarańczowe” po stratach rywalek, przy zerowym koncie punktowym drużyny z Pruszkowa.