Energa Basket Liga Kobiet: XIV kolejka - Arka wygrywa z CCC, Artego męczy się z Wisłą

Dodano: 13.01.2020, 06:27

W meczu kolejki w Polkowicach, Arka Gdynia pokonała na wyjeździe obrońcę tytułu i w dalszym ciągu pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Także wygraną, lecz po ogromnych męczarniach zanotowało Artego z Wisłą Kraków. W tabeli prowadzi Arka przed Artego oraz gorzowskim AZS'em.

mecz kolejki
W Polkowicach drużyna Marosa Kovacika robiła co mogła, by zrewanżować się za dość wysoką porażkę z pierwszej części sezonu zasadniczego oraz pokazać dość dobrą grę. O ile tego pierwszego nie udało się zrealizować, to lepsza gra niż w paru poprzednich spotkaniach miała miejsce. Nie starczyło to jednak na Arkę, która po raz kolejny mogła liczyć na grającą bardzo dobry sezon Papovą (20 punktów, 12 zbiórek) oraz Balintovą (16 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty). CCC tym razem od początku meczu walczyło jak równy z równym i po 20 minutach gry przegrywało tylko 30:31. Zmiana stron nie zmieniła za bardzo obrazu gry, jednak aż do momentu rozpoczęcia ostatniej kwarty. Wtedy punkty SLamovej, Allen oraz Kastanek dały prowadzenie 52:44 i trener Kovacik musiał reagować. Przyniosło to efekt i seria 8:0 dała remis. Niestety w odpowiedzi seria 7:0 Arki była decydująca dla losów spotkania, gdyż CCC mimo starań nie dało rady odrobić wszystkich strat – mimo dwóch „oczek” straty 61:63 na 47 sekund przed końcową syreną. Dla „Pomarańczowych” po 16 punktów rzuciły Conde, Gajda oraz Spanou.

Liczby meczu:
1 – tylko jeden celny rzut z gry zanotowała w całym meczu Danielle Robinson z CCC
3- tylko tyle punktów z linii rzutów wolnych rzuciło CCC w całym meczu na 11 prób – rywal aż 17/26!
3 – zawodniczki CCC rzuciły po 16 punktów (Spanou, Gajda, Conde)
9 – razy w meczu zmieniało się prowadzenie
11 – taka była największa seria punktowa Arki
11 – aż o tyle punktów więcej rzuciła „ławka” Arki

***

CCC Polkowice - Arka Gdynia
61:65 (17:12, 13:19, 12:14, 19:20)

Polkowice: Conde 16, Gajda 16, Spanou 16, Stallworth 6, Bojović 3, Filip 2, Robinson 2
Gdynia: Papova 20 (12zb), Balintova 16, Slamova 12, Kastanek 6, Gulich 6, Allen 4, Greinacher 1

***

CosinusMED Widzew Łódź - AZS Uniwersytet Gdański
78:67 (18:8, 21:24, 22:15, 17:20)

Łódź: Emery 20, Davis 15, Drop 13, Gala 9, Vucković 8 (10 zb), Jasnowska 8, Gertchen 5
Gdańsk: Ruffin-Pratt 27 (14 zb), Frolkina 10, Samburska 7, Pachurina 7, Ortiz 6, Stępień 5, P. Kuras 3, A. Kuras 2

31 Copper oraz 17 „oczek” Green” dała dość wysoka wygraną wicemistrza Polski nad lubelskim AZS UMCS. Spotkanie nie było porywające, gdyż już po 20 minutach gry gospodynie wyraźnie odstawały od rywalek – 45:27. Po zmianie stron kolejne dobre minuty gry Maigi czy też Juskaite powiększyły jeszcze przewagę i ostatecznie dały dość wysoką wygraną. W drużynie z Lublina słabiej zagrała Day (6/15) oraz Adamowicz (2/11).

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - AZS-UMCS Lublin
88:65 (16:13, 29:14, 30:25, 13:13)

Gorzów Wlkp.: Copper 31, Green 17, Maiga 12, Juskaite 9, Thomas 8, Prezelj 5 (10zb), Kaczmarczyk 2, Keller 2
Lublin: Day 15, Labuckiene 14, Popović 9, Adamowicz 8, Duchnowska 6, Degbeon 6, Trzecik 4, Sklepowicz 3

***

Biała Gwiazda spotkanie z Artego rozpoczęła od serii 12:0, jednak tuż przed zakończeniem I karty Artego wyszło na prowadzenie – 18:16. W kolejnych minutach drużyna Tomasza Hertka dość wyraźnie męczyła się z osłabioną Wisłą i nie potrafiła uzyskać wyraźnej przewagi. Pod koniec trzeciej kwarty po trafieniu Wells było 46:49 i wydawało się, że jest szansa na niespodziankę. Nic jednak z tego, gdyż seria 9:0 Artego w 100 sekund diametralnie zmieniła wynik – 58:46. W ostatniej kwarcie kolejny słabszy moment gospodyń wykorzystały rywalki i zniwelowały straty do dwóch „oczek” – 61:63. W końcówce kropkę nad „i” postawiła celnym rzutem zza linii 6,75 Karina Michałek 72:67.

Artego Bydgoszcz - Wisła Kraków
76:69 (18:18, 19:14, 21:17, 18:20)

Bydgoszcz: Kiesel 32, O'Neill 16, Miskiniene 14 (10zb), Rymarenko 7, Michałek 3, Międzik 2, Poboży 2
Kraków: Jakubiuk 16, Wells 14, Ziętara 11, Lass 10, Meskonyte 10, Trzeciak 5, Puter 3

***

Enea AZS Poznań - Ślęza Wrocław
41:72 (12:19, 12:14, 6:26, 11:13)

Poznań: Mfutila 10, Pawlak 7, Parzeńska 6, Saunders 5, Zivadinović 4, Nowicka 2, Pyka 2, Stefańczyk 2, Miletić 2, Rogozińska 1
Wrocław: Glomazic 18, Burdick 17 (15zb), Caldwell 10, Jovanović 9, Owczarzak 6, Dobrowolska 5, Szajtauer 5, Marciniak 1, Mandić 1

***

Energa Toruń - Politechnika Gdańska
57:48 (17:13, 10:18, 17:5, 13:12)

Toruń: Williams 16, Davenport 15 (15zb), Scekić 11, Dedić 10, Tłumak 3, Grigoreva 2
Gdańsk: Hudson 10, Smith 9, Bujniak 7, Nayo 6, Strzelczyk 6, Koc 5, Niedźwiedzka 3, Ostrowska 2

15 kolejka - 25/26.01.2020
25.01.2020 17:10 Enea AZS Poznań - CosinusMED Widzew Łódź
26.01.2020 17:00 Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz
25.01.2020 18:00 Politechnika Gdańska - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
25.01.2020 00:00 AZS-UMCS Lublin - CCC Polkowice
25.01.2020 18:00 Arka Gdynia - AZS Uniwersytet Gdański
25.01.2020 17:00 Wisła Kraków - Energa Toruń

1 Arka Gdynia 26 13 13 - 0 6 - 0 7 - 0 989 - 739 +250
2 Artego Bydgoszcz 25 14 11 - 3 6 - 1 5 - 2 1077 - 885 +192
3 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 23 13 10 - 3 6 - 2 4 - 1 1109 - 917 +192