EuroCup 2019/2020: Play-off - komplet wygranych drużyn z EBLK

Dodano: 19.12.2019, 06:19

Pierwsze mecze play-off, to także pierwsze wygrane drużyn z Polski – CCC oraz Artego pokonało kolejno turecki Botasspor oraz rumuńskie Sepsi i może ze spokojem czekać na spotkania rewanżowe. Bliżej awansu jest także wicemistrz Polski z Gorzowa Wlkp., który jednym pounktem wygrał z Eniseyem.

14 punktów Nogaye Lo oraz „oczko” mniej Nikolina Milic i 8 zbiórek, dało wygraną hiszpańskiej Gerniki na trudnym terenie w Mińsku. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, gdyż z 8-puntowej przewagi pod koniec pierwszej połowy nie zostało nic po trafieniu Vabishchevich na 120 sekund przed końcową syreną. W odpowiedzi jednak skuteczne były przyjezdne, a konkretnie Lo oraz Wojta.

Problemów z wygraną nie miało CCC Polkowice, które już po 20 minutach prowadziło z tureckim Botasem – 39:19. Po zmianie stron nic wielkiego się nie wydarzyło, gdyż nie miało prawa. Z tureckiego zespołu odeszły już podstawowe zawodniczki, a też po raz kolejny pokazano jak „dziwnie” budowane są zespoły z Turcji. Pełne 40 minut zagrała doświadczona Frida Eldebrink rzucając 20 punktów, a 12 dodała Melis Gulcan. W zespole CCC Artemis Spanou rządziła tym razem Artemis Spanou – 30 punktów, która mogła liczyć na pomoc Denesha Stallworth – 17.  Double-double uzbierała natomiast Ana Maria Filip w postaci 11 punktów oraz 14 zbiórek.

Bardzo ważną wygraną natomiast odniosło Artego Bydgoszcz, które na trudnym terenie w Sfantu Gheorghe pokonało 70:61 mistrza Rumunii. Do przerwy na tablicy wyników był remis po 30, jednak kolejne minuty były minimalnie lepsze dla zespołu z Polski. Od stanu 40:41 Artego serią 5:0 wyszło na prowadzenie, którego już nie oddało. Brianna Kiesel rzuciła 22 „oczka”, a 21 punktów oraz 20 zbiórek dodała Laura Miskiniene grając pełne 40 minut.

środa
52:57 Tsmoki Mińsk - Gernika Bizkaia (Chidom 15 - Lo 14)
56:75 Botas SK - CCC Polkowice (Eldebrink 20 - Spanou 30)
61:70 Sepsi - Artego Bydgoszcz (Mandache 18 - Miskiniene 21pkt, 20zb)
79:83 Besiktas - La Roche (Snytsina 25 - Bailey 17)

48 z 67 punktów całej drużyny Dariusza Maciejewskiego rzucił duet Copper – Juskaite, co znacznie przyczyniło się do ważnej wygranej w pierwszym meczu fazy play-off. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, gdyż AZS dwukrotnie wracał do gry i niwelował dość wysokie straty. Najpierw na początku spotkania od stanu 10:19, a kolejne w ostatniej kwarcie (49:57). W obu przypadkach dużo zależało od Copper, która raz po raz brała sprawy w swoje ręce. Na 120 sekund przed końcową syreną to właśnie Amerykanka dała upragniony remis, a kolejna jej akcja prowadzenie. Przy stanie 67:66 na 7 sekund przed zakończeniem losy meczu mogła odmienić jeszcze Koizar, jednak piłka po jej rzucie nie wpadła do kosza. Koszykarki z Gorzowa Wlkp. trafiły 17 z 22 rzutów wolnych, przy zaledwie 5 na 12 prób rywalek.

czwartek
67:66 AZS Gorzów Wlkp. - Enisey (Copper 27 - Linskens 12pkt, 16zb)
59:54 DVTK Miskolc - Olympiakos Pireus (Morrison 26pkt, 11zb - Gemelos 19)
72:89 Elfic Fribourg - Spartak Moskwa (Giroud 18 - Kea 20)
59:46 Cadi La Seu - Sint Katalijne Waver (Moore 20pkt, 16zb - Cornand 18)

Do kolejnej rundy awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze ze wszystkich grup z trzecich miejsc. Bezpośrednio dalej zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn z fazy grupowej, do których dołączy 8 z fazy play-off.